MOL Liga: 12. hét összefoglaló

2014.12.10. 16:48 |

Az alapszakasz 12. hete a papírforma szerint indult, hiszen az esélyesebbnek számító csapatok győztek, majd a játékhét közepén fordult a kocka és újra bebizonyította a mezőny, hogy mennyire kiegyenlített is a MOL Liga. Miskolc és Nové Zámky holtversenyben áll az élen, míg a DAB a harmadik helyre csúszott vissza, az UTE pedig egyre biztosabban áll az utolsó rájátszást érő helyen.

Az Acélbikák jól indítottak, hiszen pénteken 7-0-s győzelemnek örülhettek az UTE ellen, ahol Azari egymaga négy gólt szerzett. A fontos győzelmet viszont már szerényebb teljesítmény követte. A Debrecen otthonában 4-2-es vereséget szenvedett a DAB, ahol Sijka kétszer is betalált a hazaiaktól. A tabellaelsőség pedig akkor úszott el végül, amikor Érsekújvár ellenében is alulmaradt az újvárosi gárda, a szoros mérkőzés végeredménye 3-2 lett.

Miskolc számára ezen a héten esett meg először, hogy hazai mérkőzésén egyetlen pontot sem szerzett. Ezt megelőzően viszont visszavágtak a Jegesmedvék az FTC-nek az előző találkozón elszenvedett vereségért, ezúttal biztosra ment Majoross Gergely csapata és kapott gól nélkül zárta a mérkőzést. Ezt követően a HSC Csíkszereda látogatott Miskolcra, ahol Becze Tihamér mesterhármast szerzett korábbi klubja ellen, ezzel hozzájárulva a Miskolc 8-3-as győzelméhez. A hét utolsó mérkőzésén az egyre erősebbé váló DHK látogatott a Népkertbe, ahol az Acélbikák után a Jegesmedvéknek is meglepetést tudott okozni. A harmadik harmadban egyenlített és fordítani is tudott a Debreceni együttes, 4-2-re veszített a Miskolc hazai pályán.

A tabella jelenlegi dobogósai közül Érsekújvárnak a lehetséges kilencből nyolc pontot sikerült megszerezni a hét folyamán. Előbb Brassó ellen büntetőkkel sikerült győzni, majd két szintén szoros mérkőzésen rendes játékidőben kerekedett felül ellenfelén a Nové Zámky. Az UTE otthonában Durco és Dubec góljaival az utolsó öt percben állította be az 5-3-as végeredményt, majd a DAB ellen Frolik két góljával egyenlített és fordított 3-2-re a zöld-fehér együttes.

Debrecen fennállásának legsikeresebb hetét zárta ezúttal, hiszen a két favorit, DAB és Miskolc felett aratott győzelem előtt a HSC Csíkszereda ellen 8-2-es sikernek örülhetett hazai pályán, így megszerezte a maximális kilenc pontot.

A Csíkszereda színeiben tehát nem kezdett túl jól a frissen igazolt lett kapus, Martins Raitums, aki a héten összesen 16 gólt kapott, viszont részese volt ugyanakkor a klub idei első idegenbeli győzelmének. A magyarországi körút utolsó állomásán, Pesterzsébeten szerzett két pontot az erdélyi gárda az FTC elleni hosszabbításos győzelem révén. A mérkőzés egyértelmű hőse a kék-fehérek számára nem más volt, mint Michal Satek, akinek mesterhármasával alakult ki a 3-2-es végeredmény.

Az ASC Corona Brassó Érsekújváron büntetők után elveszített mérkőzését követően határozott 5-0-s győzelmet aratott az FTC ellen, majd Újpesten megpróbált felállni a 4-0-s hazai vezetésnél, ám végül Mihalik üres kapuba lőtt góljával állította be az 5-3-as végeredményt.