MOL Liga: UTE, DAB, DVTK győzelem hétfőn

2015.10.05. 22:14 |

Növelte előnyét a tabella élén a címvédő DVTK, hazai pályán győzött ismét a DAB, két góllal múlta felül az Újpest a HSC-t a Megyeri úton.

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brassó 6-5

Remek első harmadot produkáltak az Acélbikák. Egyetlen tesze-tosza pillanata volt a védelemnek az ötödik percben, akkor három lövést is engedtek közvetlen közelről, s a harmadik, Bíró Mátyás lövése végül átcsorgott. A 14. percben aztán Rasulov tette zseniálisan Borbás ütőjére a korongot, akinek az üres kapuba kellett csak paskolnia a pakkot, négy perccel később pedig Azari lövésébe ért bele Németh Péter emberelőnyben - az irányt változtatott korong pedig becsapta Tőke kapust.
Alig telt el másfél perc a középső harmadból, amikor Peterdi emberelőnyben közvetlen közelről értékesítette Azari passzát. A 33. percben aztán Mihály lövése pattant meg 4-a-4 elleni játékban, s hulló falevél módjára kötött ki Lindoff kapujában. Ezután egy kicsit megzavarodtak a mieink, üldöztük a korongot, így nem is jöhetett volna jobbkor Peterdi második gólja - kettős előnyből. Másfél perccel később újból a 77-es épített fel kiváló támadást, amelynek végén Bushbacher pöckölte a kapus lábai között a kipattanót a kapuba. Az utolsó harmadban Bíró Gergő, majd Tranca révén az 51. percre egy gólosra csökkentette hátrányát a vendég alakulat, ám az 52. percben Azari emberelőnyös góljával kettőre nőtt az előny, s hiába lőtt Mihály négy perccel a vége előtt még egyet, közelebb már nem tudott jönni a Brassó -számolt be a DAB.

Lee Gilbert: - Nagyon kemény csata volt, visszaengedtük a Brassót magunkra, pedig 5-2 után igyekeztünk nyomatékosítani mindenkiben, hogy messze még a vége. Az első két harmadban nagy szívvel játszott mindenki, az utolsóban azonban szétestünk. Kemény út áll előttünk, igyekszünk minden erőnkkel arra koncentrálni, hogy eredményesen térjünk vissza Romániából.

UTE-HSC Csíkszereda 3-1

Az első harmadban az UTE játszott fölényben, a lila-fehérek 11:5-re nyerték a kapura lövési mutatót, viszont gól nem született. Az első találatra a 29. percig kellett várni, amikor Dósa Krisztián betalált Ruczuj kapujába. A harmadik harmad tartogatta a legtöbb izgalmat, az elején Pance kiállítását Ozols révén kihasználta a HSC, egyenlítettek a vendégek. A végjátékból az UTE jött ki jobban, az 57. percben Kiss Dániel újra vezetéshez juttatta a hazaiakat, majd egy perccel a vége előtt a Kyle Heffernan büntetése nyomán járó emberelőnyt a debütáns Eric Pance góljával kihasználták az újpestiek. A végén Ruczuj lekorcsolyázott, hiába. Az UTE 3-1-re nyert, sikerével megelőzte a Brassót. A HSC szezonbeli 10. mérkőzésén is nyeretlen maradt - írta az nso.hu.

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): Nagyon nehéz szülés volt. Sok olyan hibát elkövettünk, ami az egyéni felelősség számlájára írható. Amikor vezetünk, akkor is tartani kellene magunkat a megbeszéltekhez. Hálistennek egy gólon tudtuk tartani az egyre jobb Csíkszeredát.

Artur Oktyabrjov (vezetőedző, HSC Csíkszereda): A mérkőzés előtt csak néhány alkalommal tudtam beszélni a srácokkal, próbáltuk kielemezni a korábban elkövetett hibákat. Megtaláltuk a helyes utat, végig küzdöttünk, de sajnos a végén elkövetett néhány hiba miatt elúszott a pontszerzés.

Debreceni HK-DVTK Jegesmedvék 1-2

A második helyezett Debrecen otthonába látogatott hétfőn este a DVTK Jegesmedvék csapata, amely a civísvárost is bevette, és növelte előnyét a táblázat élén. Az első harmad eleje miskolci fölényben telt, ám a kidolgozott helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A játékrész második felében kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám a kapusok állták a sarat. A második harmadban maradt a miskolci fölény, ám a debreceni kapusban sokáig minden elakadt. A nyomás a 9. percben érett végül góllá: egy szépen kijátszott helyzet végén Galanisz mattolta Vay kapust (0-1). Ezután is többet támadtak a Jegesmedvék, ám újabb gól már nem esett. A harmadik harmadot egy áthúzódó emberelőnyben kezdhette a Debrecen, ám a vendégek ezt kivédekezték. Sőt! Alig telt el egy perc, miután kiegészültek, máris növelték előnyüket: Somogyi volt eredményes (0-2). A 14. percben Milan és Pavuk akaszkodott össze, és a bunyó végén mindketten mehettek zuhanyozni. A 17. percben szépített a Debrecen Troshin révén (1-2). A hátralévő időben a Macik megtartották előnyüket, és fontos győzelmet arattak - számolt be a DVTK.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Négy napon belül három győzelmet arattunk, és legyőztük a dobogó másik két fokán álló ellenfelünket, így mindenféleképpen elégedett vagyok. Ám annak külön örülök, ahogyan ma a Debrecen fölé kerekedtünk: végig domináltunk, okosan, összeszedetten, a feladatra koncentrálva játszottunk. Az, hogy ma csak két gólt ütöttünk, leginkább a Debrecen kapusának volt köszönhető, aki tényleg jól védett. Mindent összevetve a csapatmunka kiváló volt, a srácok ismét markáns teljesítményt nyújtottak, és így megszilárdíthattuk helyünket a tabella élén.

Dmitríj Romanov, Debreceni HK: - Nem igazán sikerült azt játszani, amit szerettünk volna. Tisztában voltunk azzal, hogy ellenfelünk nagyon erős és szervezett csapat, felkészültünk a különféle játékszituációkra, de mindezt nehezen tudtuk kivitelezni. A második harmadban egy emberhátrányos szituációból kiegészülve gólt kaptunk, ami a csapatomat hosszú időre visszavetette. Úgy gondolom, a mai meccsnek az a konzekvenciája, hogy minden csapat ellen meg kell találni a módját, miként tudjuk a saját hokinkat játszani és nyerni is. Holnap újabb mérkőzést játszunk és mivel ma veszítettünk, holnap kettőzött erővel fogunk küzdeni a győzelemért.