MOL Liga: drámai csata, előny a MAC-nál

2016.03.03. 17:04 |

Sor került az első közel teltházas MOL Liga mérkőzésre a Tüskecsarnokban, a két újonc elődöntőbeli ötödik összecsapása vonzott ki ennyi érdeklődőt a csapatok pedig igazi playoff hokival hálálták meg a kitüntető figyelmet.

MAC Budapest-Fehérvár AV19 4-3

Nem sok változás történt a két játékoskeretben a legutóbbi találkozójuk óta, mindkét oldalon volt viszont egy-egy visszatérő, Láday Tamás és Niko Saarenpaa, illetve a MAC cserepadján Zaka Norbert váltotta Arany Gergelyt, aki U20-as meccsen volt érdekelt ma. Sokáig kóstolgatták egymást a felek a meccs elején, majd végül a Volán szerzett vezetést a 15. percben, Brance Orbán volt eredményes. Egy perccel a szünet előtt Niko Saarenpaa egalizált Terbócs István gólpasszából.

A kiállításoktól mentes első harmad után a második elején ezek sorát is a Volán kezdte, de Vokla, majd Varga büntetését is kivédekezte a vendég együttes és négy a négy ellen sem esett gól. Mindezek előtt öt az ötben viszont igen, ismét Orbán zörgette meg a MAC kapuját miután egyedül vezette végig a korongot a szélen. A meccs feléhez közeledve ismét villant a Fehérvár légiós sora, Orbán ezúttal gólpasszt jegyzett, Shupe volt a befejező egy briliáns keresztmozgást követően.

A fővárosi együttes a harmadik harmadban kezdte meg a felzárkózást, Stipsicz-Klempa-Saarenpaa volt a korong útja, utóbbi még beleütött a kapu előtt Klempa pattogó korongjába, ami így Rajna mamutjai között a kapuban kötött ki. Izgalmas oda-vissza játékot hozott a folytatás. Az 55. percben egy ellentámadásból egalizált végül a MAC, McDonald Stisiczet hozta helyzetbe a fehérvári kapu előtt, a fiatal védő pedig ezúttal is kiváló befejezőnek bizonyult. A fennmaradó időben már a házigazda játszott lélektani fölényben, ami az 58. percben az eredményjelzőn is megmutatkozott, ismét egy hátvéd, ezúttal Quinn lőtt a botos oldali rövid felsőbe, találata pedig eldöntötte a mérkőzést. A széria állása tehát 3-2 a budapestiek javára, folytatás vasárnap 17:30-kor Székesfehérváron.

Fotó: Mudra László - MJSZ