MOL Liga: győzött a DHK, Csíkszereda és a DVTK

2015.12.26. 20:00 |

Rövid volt a karácsonyi pihenő a mezőny hat csapatának, erdélyi rangadót rendeztek, a Debrecen Újvárosba látogatott, míg a DVTK Újpestet fogadta a december 26-i meccsnapon.

Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK 0-3

A két együttes ott folytatta, ahol kedden abbahagyta, hiszen legutóbbi meccsét épp egymás ellen játszotta a DAB és a DHK, utóbbi ezúttal idegenben is jobbnak bizonyult.

A DAB fölényben volt a kezdő játékrészben, de a három emberelőny kihasználatlanul maradt, a korongbirtoklás pedig hiába billent a piros-fehérek javára, veszélyt alig-alig sikerült kialakítani a debreceni kapu előtt. Duschek védéseire nagy szükség volt azonban, hiszen két-három vendég attakban is benne volt a gól.

Hiába játszott kettős és szimpla előnyben is sokat a DAB a második harmadban, nem sikerült kapitulálni - a másik oldalon viszont hátrányban egy szinte kapura dobott pakk utat talált a hálóba. Kétszer többet lőtt a piros-fehér gárda, ám Vay mindig a helyén volt, vagy az irányzék hiányzott.

52 másodperc telt el az utolsó harmadból, amikor újabb hátrányos góllal kettőre növelte az előnyét a DHK, az 50. percben pedig előnyben állították be a végeredményt Dancsfalviék.

Jevgenyij Muhin, DHK: - Sok kiállítás volt, ami a csapatunkat sújtotta, de a második gól után megnyugodtunk és kézben tartottuk a meccset.

Lee Gilbert, DAB: - 40-50 percen keresztül domináltunk, két nagyon könnyű gólt kaptunk, ami után sajnos a csapat mentalitása is megváltozott. Keményebben kell dolgoznunk.

SC Csíkszereda – ASC Corona Brasov 5-4 b.ü.

Teltház várta a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona csapatait a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin. A találkozó hatpontos volt, hiszen úgy a MOL Ligába, mint a román bajnoki pontvadászatba beleszámított.

A nagyszerű hangulatban elkezdett összecsapást nagy iramban kezdte a kék-fehér együttes és mondhatni saját kapuja elé szegezte ellenfelét. Hiába volt meg a fölény, hosszú ideig nem esett gól, annak ellenére, hogy két alkalommal emberelőnyben is játszott a házigazda. Harmadikra viszont összejött, a 17. percben Alexejev mattolta Tőkét. Pár percre rá a szeredai harmadban lopott korongot Papp, egy bulit követően, és azonnal indította Alexejevet, aki a Brassói kapuhoz érve remekül passzolt vissza Berljovnak, aki esélyt sem adott Tőkének.

A második húsz percre egy picit lazább hazai csapat korcsolyázott ki, amelyet büntettek a vendégek. Előbb Petres szépített emberelőnyben, miután egy lecsorgó korongot értékesített, majd egy védelmi hiba után Bíró Gergő egyenlített. Ennek viszont nem sokáig örülhettek a vendégek hiszen Ozols a 30. percben életerős löketett eleresztve visszavette a vezetést. Egy remek ellentámadást követően viszont Petres ismét egyenlített. Kezdődhetett minden elölről, de Tambijevs gondoskodott róla, hogy az utolsó felvonásra előnnyel mehessen a Sport Club.

A záró húsz percben újra egy sokat korcsolyázó csíki csapat korcsolyázott ki a jégre, de továbbra is szoros maradt az eredmény. Tőke állta a sarat, és ha ő nem, akkor a kapuvas mentett helyette, mint ahogy tette azt Konyajev löketénél. A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat. Az 55. percben Molnár Zsolt egyenlített, az utolsó percekben pedig emberelőnybe is került a Brassó, de a csikiaknak sikerült kivédekezni azt.

A hosszabbítás nem hozott döntést, így büntetőlövések jöttek. A vendégektől Péter Zsolt és Bíró Gergő is elhibázta a rávezetést, míg a hazai oldalon Alexejev és Tambijevs is betalált, eldöntve a fennmaradó pont sorsát.

Artur Oktyabrjov, Sport Club Csíkszereda: - Ha a mérkőzés első felét nézem, akkor azt mondanám, hogy veszítettünk egy pontot, ám a második felével egyáltalán nem vagyok megelégedve. Rengeteg taktikai hibát vétettünk, amelyeket a jövőben ki kell, hogy küszöböljünk. Saját magunknak tettük nehézzé ezt a mérkőzést, hiszen az első harmadban mutatott játékunk nem ezt mutatta. Amint hibázni kezdtünk egyre frusztráltabbak lettünk. Örülök, hogy mindig túl tudtunk lenni ezeken a hibákon és végül két pontot sikerült begyűjteni.

Keresztes Ottó, Brassói Corona: - Az első harmadban volt egy pár egyéni hiba, amit az orosz játékosok nagyon hamar kihasználtak. A fiúk viszont tudták mi a dolguk és sikerült talpra állni. Ha belementünk volna abba a játékba, amit az első harmadba játszottunk akkor nem lett volna jó vége. Nagy hangsúlyt fektettünk a második harmadtól a semleges zóna védelmére és onnan ellentámadásokat igyekeztünk szervezni. Szerencsénk is volt, jókor jöttek a gólok és a védekezésünk is többé-kevésbé működött, aminek köszönhetjük ezt az egy pontot.

DVTK Jegesmedvék – UTE 6-2

Karácsonyi hangulatban fogadta a DVTK Jegesmedvék csapata az Újpestet szombaton este, mérkőzés előtt az U20-as világbajnokságon aranyérmet szerző Kis Bencét köszöntötték a Jegesmedvék vezetői.

Még nem telt el egy perc sem, amikor Galanisz léphetett ki, a védője csak hátulról sanyargatta, de ez elég volt ahhoz, hogy a csatár ne tudjon gólt lőni. Egy perccel később Leppanen oldalról hatalmas bombát küldött a bal felső sarokba. A 6. percben Miskolczi pár másodperc alatt két gólt is üthetett volna, de centikkel tévedett. Nem sokkal később egyenlített az Újpest, Turbucz lövése talált utat a hazai kapuba. Az Újpest kihagyott egy emberelőnyt, amit a Jegesmedvék együttese góllal büntetett, a 11. percben Dansereau lőtt távolról a kapuba. Fél perc elteltével csaknem egyenlítettek a vendégek, Adorjánon átcsorgott egy lövés, vészesen pattogott a gólvonal felé, de végül a védők tisztáztak. A 14. percben ugyanez ismétlődött meg, Gágyor lökete átcsúszott a miskolci kapus mammutján, és bevánszorgott a hálóba. A 17. percben ismét vezetést szerzett a DVTK, Pavuk remek cselek után közelről mattolta Pleszkánt.

A második harmadból szűk két perc telt el, amikor emberelőnyben Hajós lőtte ki a jobb alsó sarkot. A Jegesmedvék támadtak többet, az Újpest leginkább a kontráiban bízott. A 32. percben újabb Jegesmedve-gól következett, Pavuk korcsolyázott be a támadóharmadba, majd egy csel után nagy lövést küldött az újpesti kapuba. Két perccel később Nemes egyedül állt az üres miskolci kapu torkában, de nem tudta lekezelni a passzt, amit kapott, és oda lett a lehetőség. A harmad utolsó perceiben beleerősített az Újpest és akadt pár nagy helyzete a lila-fehéreknek, de Adorján jól védett.

A harmadik harmad hullámzó játékkal indult. A 45. percben Hajós arcát találta el egy korong, a vérző sérülése miatt egyből az orvosi szobába ment, de később visszatért. A 47. percben Dansereau már az üres kapura lőhette a korongot, ám a földön fekvő Pleszkán valahogy visszanyúlt és védett. A 15. percben egy gyors támadás végén Pavuk tálalt remekül Somogyi elé, aki kapásból nagy gólt lőtt, ezzel beállította a 6-2-es végeredményt.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Nagy tempójú, kifejezetten jó színvonalú meccset játszottunk az Újpesttel. Ebben a győzelemben az a legörömtelibb, hogy 60 percnyi teljes figyelemmel, koncentrációval értük el, amit remélem, egyre gyakrabban láthatunk majd a rájátszáshoz közeledve. Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel, bízom benne, hogy a szurkolók is örültek ennek az ajándéknak.

Szilassy Zoltán, UTE: - Az első harmadban gyors gólváltást láthattunk, és nekünk a második harmad közepén ment el a hajó. Nagyon igyekeztünk, de nem találtuk meg a harmadik gólt, így a Miskolc megérdemelten nyert. Gratulálok nekik, és boldog új évet kívánok mindenkinek.