MJSZ: Elnökségi ülést tartottak csütörtökön

2013.10.24. 15:15 |
A Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége október 24-én, csütörtökön ülésezett.

A Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége október 24-én, csütörtökön ülésezett. Szó volt többek között az IIHF őszi kongresszusáról, a novemberi Négy Nemzet Tornáról, az edzőképzés tapasztalatairól és a női válogatott felkészüléséről.

A napirendi pontok közül elsőként az IIHF őszi kongresszusáról szóló beszámolót hallgatták meg az elnökségi tagok.

Kiderült, hogy a korábbi tervekkel ellentétben nem a Szöul központjában lévő sportkomplexumban, hanem Gojangban, a koreai főváros központjától 40 percnyi vonatútra lévő csarnokban rendezik meg a Divízió I/A csoportos férfi felnőtt világbajnokságot. A komplexum 3500 fő befogadására képes.

Az IIHF kongresszusán több ország (Kanada, USA, Japán) is jelezte, hogy Magyarországra jönne táborozni az U18-as A-csoportos világbajnokság előtt.

A kongresszuson workshopot tartottak a játékosok honosításával kapcsolatban, ami például Hári Norbert ügyének kapcsán minket is érint. A magyar szövetség beadott egy javaslatot a szabályzat módosítására, amelyet ha elfogadnak, a 2014/15-ös szezontól kezdve testvéréhez hasonlóan Hári Norbert is behívható lesz a magyar emzeti válogatottba.

Az elnökség meghallgatta a Négy Nemzet Tornával kapcsolatos előkészületeket, amelynek során kiderült, már a bérletek felét értékesítette a szövetség. A munkálatok jól haladnak, novemberben gond nélkül lezajlik majd a torna.

Az edzőképzéssel kapcsolatban Fekti István beszámolt többek között a vizsgákon tapasztaltakról.

A női válogatottak felkészüléséről dr. Kolbenheyer Zsuzsanna beszélt az elnökségnek. Az U18-as lányok október 7-én száraz teszttel kezdték a munkát, október 27-én pedig ötnapos tábort nyitnak a Jégpalotában és november 2-án a Vienna Flyers ellen felkészülési mérkőzést játszik a csapat. A decemberi Winter Classicon lesz női EWHL mérkőzés is, amelyen a válogatott nagy része jégre lép majd, januártól pedig a serdülő bajnokságba kapcsolódnak be a lányok. A világbajnoki felkészülésben ismét sportpszichológiai segítséget vesznek igénybe a nők, akik sorozatos sikereihez ez a szakmai segítség is hozzájárult.

A Tisza Volán SC kérvényét, miszerint a csapat a szerb felnőtt bajnokságban kíván részt venni, az elnökség elfogadta. A bajnokság október végén indul.

Fotó: Mudra László (MJSZ)