Megvolt az első szűkítés a junioroknál

2013.12.09. 19:08 |
Megtörtént az első keretszűkítés, megtartották a vb sajtótájékoztatóját.

Chernomaz szűkített az U20-as kereten, a végső névsort szerdán állítja össze. A vasárnap kezdődő világbajnokságról sajtótájékoztatót is tartottak Miskolcon.

A felkészülés elkezdődött a junioroknál, és az első szűkítésen is átesett a válogatott. A csapat december 9-én reggel találkozott a Jégpalotában, kedden pedig már felkészülési meccset játszanak a fiúk a szlovén válogatottal. A keret december 14-én utazik el Miskolcra, vasárnap pedig Litvánia ellen kezdik a világbajnokságot. A további ellenfelek sorrendben: Románia, Észtország, Hollandia és Horvátország. A pontos menetrend itt tekinthető meg.

Az első szűkítés tehát már megtörtént, a végső keretet szerdán napközben hirdeti ki Chernomaz és stábja. A válogatottba sérülés miatt nem tudott eljönni Nagy Patrik és Hamvai Szilárd. A tréner hétfőn este elbúcsúzott Kornakker Dánieltől, Gágyor Pétertől, Tóth Richárdtól, Herner Olivértől, Szabó Dánieltől és Postás Cipriántól.

Az U20-as válogatott bő kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Vay Ádám (El Paso Rhinos), Zaka Norbert (MAC), Ágoston Olivér (ifj. Ocskay Gábor JA), Arany Gergely (MAC)

Hátvédek: Garát Zsombor (MAC), Arany Máté (ifj. Ocskay Gábor JA), Dósa Krisztián (MAC), Korbuly Gergely (ifj. Ocskay Gábor JA), Reiter Attila (ifj. Ocskay Gábor JA), Vokla Roland (ifj. Ocskay Gábor JA), Láday Tamás (ifj. Ocskay Gábor JA), Léránt René (DAB), Stipsicz Bence (MAC)

Csatárok: Sárpátki Tamás (ifj. Ocskay Gábor JA), Ritó László (Miskolci Jegesmedvék), Sebők Balázs (Karpat), Kocsis Ferenc (ifj. Ocskay Gábor JA), Erdély Csanád (ifj. Ocskay Gábor JA), Nagy Krisztián (Minot Minotaurus), Reisz Áron (ifj. Ocskay Gábor JA), Szabó Krisztián (ifj. Ocskay Gábor JA), Vincze Péter (ifj. Ocskay Gábor JA), Kiss Zsombor (SC Bern), Könczei Áron (Debreceni HK), Schmál Kristóf (MAC), Keresztury Erik (Düsseldorf EG), Galló Vilmos (Linköping)
Stáb: Rich Chernomaz (vezetőedző), Majoross Gergely (edző), Sille Tamás (edző), Gary Clark (kapus edző), Puskás Sándor (erőnléti edző), Bagonya Imre (fizioterapeuta), Tornyi Gábor (felszerelés-menedzser)

A miskolci sajtótájékoztatón Rich Chernomaz, az U20-as válogatott szövetségi kapitánya a felkészüléséről beszélt Skype-kapcsolaton keresztül Budapestről. Ismertette a heti programot, ahol még egy bő kerettel dolgoznak, hogy aztán kiválasszák a 22 legjobbat, akiknek a feljutást ki kell vívniuk. A cél egyértelmű, mindent ennek rendelnek alá. Miskolc egy igazi hokiváros, így abban bízik, hogy a magyar csapat mérkőzéseire megtelik a jégcsarnok, és a szurkolók győzelembe hajszolják a válogatottat. Ennek érdekében a világbajnokság mérkőzéseire a belépés ingyenes.

A csapatnak minden bizonnyal tagja lesz Ritó László, aki szerint kevés játékosnak adatik meg, hogy saját városában, csarnokában játszhasson a válogatottban. Minden meccsen száz százalékos teljesítményt kell nyújtani, mert kemény ellenfelekkel veszik fel a küzdelmet.
Kiss Gábor, Miskolc alpolgármestere kapott először szót, és elmondta: büszkék arra, hogy az ország egyik legmodernebb és legszebb jégcsarnoka a miskolci, ahol már eddig is számos nemzetközi hokitornát tartottak. Most hat ország U20-as válogatottja méri össze erejét, és arra bíztatott mindenkit, hogy jöjjenek ki és szurkoljanak a magyar válogatottnak. A miskolci jégkorong az idén ünnepli fennállásának harmincötödik évfordulóját, a Jegesmedvék utánpótlásában több száz gyerek sportol, így ez a rendezvény igazán méltó helyre került.

Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára arról beszélt, hogy az elmúlt nyolc évben négy különféle utánpótlás világbajnokságnak adott már otthont Miskolc, és mindig kitűnő házigazda volt. A cél egyértelmű: megnyerni a tornát, és egy szinttel feljebb jutni. A válogatott immár egy fél éve erre készül, és remélhetőleg tömött lelátók előtt be is bizonyítják, hogy a hat csapat közül ők a legjobbak.

Egri István, a helyi szervezőbizottság vezetője azt emelte ki, hogy egy ilyen rangos világverseny nemcsak sportszempontból kiemelt esemény, hanem a Miskolc számára gazdaságilag is fontos. Megtelnek a környékbeli szállodák, és minden bizonnyal a szervezésbe fektetett pénz sokszorosan hasznosul majd a különböző bevételek révén.

miskolc mezA sajtótájékoztatón a Miskolci Jegesmedvék bemutatta a szombati Winter Classic mérkőzés kapcsán azt az egyedi tervezésű mezt, amelyet kifejezetten erre az eseményre készítettek. A mez különlegessége az, hogy azon szerepel annak a több, mint 220 játékosnak a neve, akik a miskolci hoki elmúlt 35 éve alatt a felnőttcsapatokban játszottak. Ezek egyike, Verba Gábor felidézte, hogy számukra – egy-két kivételtől eltekintve – valamennyi mérkőzés Winter Classic volt, hiszen szabadtéren játszották azokat. Az időjárás mindig nehezítő körülmény volt, a jeges szezon novembertől márciusig tartott, azaz minden sokkal nehezebb volt. A mostani Winter Classic számára azért is lesz emlékezetes, mert élete első bajnoki mérkőzését 1981-ben éppen a Városligetben játszotta a KSI ellen, ahol 19-1-re győztek.

Bob Dever, a Miskolci Jegesmedvék vezetőedzője szerint is különleges meccsnek nézünk elébe, hiszen már Kanadában sem játszanak szabadtéren. Alkalmazkodni kell a körülményekhez, de hát ez a profi sportolók feladata.