Megvan az USA elleni U20-as csapat

2016.08.02. 17:31 |
A férfi juniorválogatott szakmai stábja kihirdette az augusztus 4-én az Egyesült Államok U18-as csapata ellen jégre lépő játékoskeretet. Három kapus és húsz mezőnyjátékos kap lehetőséget csütörtökön 16 órától a Tüskecsarnokban.

Majd’ száz fővel kezdte meg a munkát a férfi juniorválogatottunk augusztus 1-én, majd négy edzőmeccset követően felezte a létszámot a szakmai stáb. Kedden újabb két egymás elleni összecsapás következett, majd Svasznek Bence és Kiss Dániel szövetségi edzők kijelölték az Egyesült Államok ificsapata ellen jégre lépő huszonhárom fős keretet.

Magyarország U20 – Egyesült Államok U18

Helyszín: Tüskecsarnok (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 7.)
Időpont: 2016. augusztus 4., csütörtök 16 óra
A belépés ingyenes.

Kiss Dávid, szövetségi edző: „Nehéz és fárasztó két napon vagyunk túl, és ahogy ehhez a végső keretszűkítéshez érkeztünk egyre nehezebb döntéseket kellett meghoznunk, de ez így van rendjén. Tudjuk, hogy a játékosaink nagy része hónapok óta nem volt jégen, de most az elmúlt két nap alapján meg kellett állapítanunk, hogy ki az, aki megérdemli, hogy az USA ellen jégre lépjen. Tudjuk, hogy az ellenfelünk a világelithez tartozik. A kiválasztásnál leginkább a termetet kerestük, jól korcsolyázó, mozgékony játékosokat, akik felvehetik a versenyt az vendégeinkkel. Emellett a legfőbb szempont az volt, hogy most olyan huszonhárom főt szedjünk össze, akik képesek csapatként működni.”

A MAGYAR U20-AS VÁLOGATOTT JÁTÉKOSKERETE

Kapusok (3): SZELES Martin (Fehérvár AV19), GARBACZ Máté (UTE), KISS Bence (DVTK Jegesmedvék)

Hátvédek (8): SZABÓ Bence (Fehérvár AV19), FEJES Nándor, SARCIA Antonino, TÓTH Gergely (MAC Budapest), BUKOR Rajmund (Vasas SC), KISS Roland (Casper Coyotes, WSHL), GARÁT Zsombor, STIPSICZ Bence

Csatárok (12): SÁGI Martin (DVTK Jegesmedvék), CSÍKI Attila, SZÉKELY-MÁDAI Gergő (Vasas SC), KISS Patrik, NAGY Ákos, PÉTER Andor, VIZI Dániel (Fehérvár AV19), KREISZ Brúnó, MAJOROSS Barnabás, SZIGETI Ákos (MAC Budapest), MOLNÁR Dávid (Debreceni HK), SZABAD Kevin (Vienna Capitals, Ausztria)