Megtörte nyeretlenségi sorozatát a Brassó

2013.12.06. 22:46 |
Győzött a Brassó, az Érsekújvár és a Miskolc.

Mikulás napján három MOL Liga meccset láthattunk, Miskolcon a hazaiak a DAB-ot verték meg, Érsekújváron büntetőkkel kapott ki a Csíkszereda, a Brassó pedig a Ferencváros otthonában vetett végett nyeretlenségi sorozatának.

A Jegesmedvék egy nagyon küzdelmes mérkőzésen verték meg a tavalyi bajnokot. A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott. A csapatok alaposan megszervezték a védekezésüket, emiatt viszonylag kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. A 16. percben – emberelőnyben – megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Tóth vitte be a korongot a hátsó palánktól a kapu elé, majd a jobb sarokba lőtt, a pakk Kisst érintve vágódott a hálóba. Két perccel később ismét a miskolci csatár volt a főszereplő: egy közeli lövés után a pakk a bal kapuvas előtt pattogott, Tóth volt a legszemfülesebb, és a gólvonal mögé passzírozta a korongot. A második harmad 8. percében 19 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt a Macik. Kavarodás támadt a vendégkapu előtt, Hajós reagált a leggyorsabban, és a hálóba lökte a korongot. A dunaújvárosiak valószínűleg még nem eszméltek fel az újabb „pofontól”, máris kapták a következőt. Alig 23 másodperccel később egy felpattanó korongot Ritó a levegőből csapott a hálóba. A gól után Stephan Lundh lehozta Kisst és Kalnins állt a kapuba. A 34. percben, előnyben játszott a Dab, és szépített. Azari először a kapuvasat találta el, majd a saját kipattanóját már a hálóba emelte. A 37. percben Lindgren kék vonalas lövése akadt be. A harmadik harmadban a Dab nagy erőket mozgósított. Be is szorították a Jegesmedvéket, de gólt nem tudtak lőni, Duschek remekül védett. Az 52. percben Fliszárt akadályozták szabálytalanul a szólója közben, ezért büntető járt, de a sértett azt kihagyta. A meccs vége előtt szűk két perccel Stephen Lundh kockáztatott, és bejött. Miután lehozta kapusát, hét másodpercben belül gólt lőttek, Gröschl egy kipattanót vágott a kapuba. Ami azonban először bejött, másodszorra visszaütött: 25 másodperccel a lefújás előtt Hajós szerzett korongot, meghúzta a jobb a szélen, középre adott és az egyedül érkező Tóth az üres kapuba lőtte mai harmadik gólját.

A tabella két éllovasának mérkőzése is tartogatott izgalmakat. Érsekújváron a Csíkszereda szerezte meg a vezetést Szőcs góljával, majd a második harmadban Frolik egyenlített. Pár percre rá Moldován találatával ismét a HSC-nél volt az előny, de még a második harmadban, egy percen belül tudott fordítani a hazai alakulat: Ruzicka és Frolik góljaival. A harmadik felvonás egyetlen csíki gólt hozott: Szőcs egyenlített, ami után már nem született több találat, még a hosszabbításban sem. A büntetőkben Kowalczyk eldöntötte a meccset, a tabella éllovasa lett gazdagabb két ponttal.

A Brassó megtörte hatmeccses nyeretlenségét: Pesterzsébeten 4-2-re verte a Ferencvárost. Virág Csanád révén már a nyolcadik percben a vendégeknél volt az előny, amit Antal növelt kettőre. A második játékrészt egy Ferencváros gól nyitotta: Lindquist volt eredményes előnyben. A záró felvonásban aztán hiába egyenlített ki Tőkési góljával a Fradi, Saluga és Virág eldöntötték a mérlőzést.

Miskolci Jegesmedvék - Dab.Docler 5-3 (2-0, 2-2, 1-1)

Bob Dever (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) – „A mai nem volt egy szép győzelem, sokkal inkább küzdelmes, harcos diadal. Sajnos 4-0 után levettük a lábunkat a gázpedálról, és magunknak tettük nehézzé a meccset. A lényeg azonban a győzelem és a három pont.”

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) – „Jó mérkőzést játszottunk a Jegesmedvékkel. Egyéni hibák miatt elhúzott a hazai csapat, és bár az utolsó pillanatig küzdöttünk, egyenlíteni már nem sikerült.”

HC Nové Zámky - HSC Csíkszereda 4-3 bü. (0-1, 3-1, 0-1, 0-0, 1-0)

Ladislav Lubina (vezetőedző, HC Nové Zámky) – „Örülök, hogy a mai meccset meg tudtuk nyerni, mert sok sérültünk van. A három pont megszerzéséről a harmadik harmadban csúsztunk le, de ma a két pontnak is nagyon örülünk! A szurkolók pedig ismét kitettek magukért!

Gál Sándor (vezetőedző, HCS Csíkszereda) – „Mit kellene mondanom ezután a mérkőzés után? Jó, kiélezett hoki meccs volt, ahol egy gól dönt. Az első és az utolsó harmadban nagyon jól játszottunk, a másodikban azonban az öltözőben maradtunk fejben. Örülünk az egy pontnak! ”

Ferencváros Budapest ESMTK - ASC Corona Brasov 2-4 (0-2, 1-0, 1-2)

Greg Lindqvist (vezetőedző, ASC Corona Brassó) – „Sokkal biztonságosabban játszottunk, mint az előző mérkőzéseken, tanulva a rengeteg kapott gólból. A második harmad 10 percig a mienk volt, utána a Fradi átvette a kezdeményezést. A harmadik harmad nagyon kiegyenlített játékot hozott, egyenlő állás után viszont Saluga eldöntötte a három pont sorsát. Nagyon örülök a győzelemnek.”

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros Bp ESMTK) - "Az első harmadot elrontottuk sajnos, de utána magunkra találtunk. A második harmadban feljavultunk. Sok volt a pontatlanság, de sikerült a harmadik harmadban kiegyenlítenünk. Sajnos a helyzeteinket utána kihagytuk, ami megbosszulta magát. Ujra kell rendezni a sorokat. Gratulálok az ellenfélnek."