Nehéz győzelmek a keddi fordulóban

2013.11.26. 22:44 |
Egyik keddi MOL Liga meccsen sem volt egyszerű a győzelem

Egyik keddi MOL Liga meccsen sem volt egyszerű a győzelem: a Ferencváros büntetőkkel nyert a Miskolc ellen, az Érsekújvár pedig igencsak megszenvedett Újpesten a három pontért.

A mérkőzés előtt érzékeny veszteség érte a Jegesmedvéket: a MOL liga fegyelmi bizottsága öt mérkőzéstől tiltotta el Jordan Knox-ot az UTE elleni meccsen (Farkas Simonnak okozott sérüléts). Ezért kedden este már nem is léphetett jégre. Az első harmadban hullámzó játék folyt a jégen, kevés helyzettel. Igazán komoly lehetőségek nem nagyon voltak, a próbálkozásokat pedig védték a kapusok. A 12. percben Láda szánta el magát lövésre a támadó harmad közepén, a korongot Budai a lepkés kesztyűvel akarta megfogni, ám végül beejtette a kapuba. A második harmadban folytatódott a kiegyenlített csata. A 31. percben Ojanen léphetett ki egyedül, és szólóját gólra váltotta. Hat másodperc volt már csak hátra a harmadból, amikor Hajós passzát a kapu előtt álló Faith vágta a hálóba. A harmadik harmadban gyorsan egyenlített a Fradi, Ojanen kilőtte a felső sarkot. Mivel több gól a se a rendes játékidőben, se a hosszabbításban már nem esett, szétlövés következett. A büntetőknél Faith nem talált be, utána Ojanen, Durco és Potila belőtte, Dubek viszont a kapuvasat találta el, így a plusz egy pontot a Fradi kapta.

A Megyeri úton szokatlanul izgalmas meccset láthatott, aki kilátogatott. Az első harmadban mindkét oldalon hatalmas helyzetek voltak, amik sorra kimaradtak. A 16. percben Weissmann egy büntetőt is kihagyott. A második játékrészben Pichler Ádám szerezte meg a vezetést a lila-fehéreknek, majd Coleman növelte az előnyt emberhátrányban. A 37. percben Polcik szépített, majd egy percre rá Korytko hagyott ki egy büntetőt. A harmad utolsó percében aztán Sweeney is elvétett egyet. A harmadik felvonás első gólját Frolik szerezte, majd sokáig úgy tűnt, marad a döntetlen a rendes játékidőben. Ám az 59. percben előbb Pichler hagyott ki egy büntetőt, majd Caladi belőtte a győztes gólt az Érsekújvárnak. Nehéz meccsen, de hozta a három pontot a vendég csapat.

Ferencváros Budapest ESMTK - Miskolci Jegesmedvék 3-2 bü. (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

mis
Bob Dever
(vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - "Jó mérkőzést játszottunk, sajnos néhány hibánkkal felhoztuk a Fradit. A szétlövés mindig lutri, ma ebben a Fradi volt jobb."

ftc
Dobos Tamás
(Ferencváros Bp ESTMK) - "A harmadik harmadban játszottunk úgy, ahogy az elejétől kezdve kellett volna. Jó mérkőzés volt, értékes pontokat szereztünk."

UTE - HC Nové Zámky 2-3 (0-0, 2-1, 0-2)

uteAncsin János (edző, UTE) - "Először is szeretném kiemelni Pleszkán Józsefet, aki hibátlanul védett ma, nagy tartást adva ezzel a csapatnak. A 2-2-nél lőtt büntetőnkből nem szeretnék szerencse-nem szerencse kérdést csinálni, sajnos kapuvasról kifelé és nem befelé pattant a korong. A mecset legjobban, a Nové Zámky mérkőzés végén mutatott öröme jellemzi, úgy örültek, mintha bajnokságot nyertek volna. Úgy gondolom 1 pontot megérdemeltünk volna ma. Nem segítette a dolgunkat, hogy sokat kellett emberhátrányban játszanunk. Szeretném még megjegyezni, hogy ma 5 1994-es születésű fiatal játszott a csapatban, akiknek sikerült felnőni a feladathoz."

nzLadislav Lubina (vezetőedző, HC Nové Zámky) - "Folytattuk a Fradi ellen mutatott rossz játékunkat. A harmadik harmadban sikerült feljavulnunk. Nem kaptunk gólt, és elöl is jobban ment. Akár ki is kaphattunk volna büntető miatt, de végül a lehető legjobbkor sikerült belőnünk a harmadik gólunkat. Szeretnék gratulálni az Újpestnek, mert az utóbbi időben egyre jobban játszanak."

Fotó: Rózsa Zoltán