Megkésett gólparádé, klónozott eredmény

2014.03.29. 21:27 |
A Dab.Docler nyerte a Magyar Kupát

A Fehérvár bepótolta Dunaújvárosban elmaradt góljait a Fradi ellen. A Dab.Docler újra nyert, így holnap ők emelhetik marasba a kupát.

A ferencvárosiak első sora megpróbálta letámadni a Volánt rögtön a mérkőzés elején, amely kezdetben működött is, ám nem sokáig. Mikor az EBEL gárda magasabb fordulatszámra váltott, a fővárosiak már nem tudták kivédekezni az egyre sűrűsödő támadásokat. 4-0-ig még volt tűz a Fradiban, de a Fehérvár nem állt le, láthatóan kárpótolni akarták a szakmai stábot, valamint az őket elkísérő szurkolókat. Bár a harmadik harmad legelején Sijka révén megszerezte becsületgólját az FTC, már nem tudtak változtatni a játék képén, a végeredmény 8-1 lett.

Az esti mérkőzésen a magyar bajnok érkezett a magyar ezüstérmeshez. A dunaújvárosiak láthatóan fellelkesülve várták a folytatást az ördögverést követően, hasonlóképpen a Miskolc is jobban pörgött az első nyert meccsük után. Jó tempójú, izgalmas és eseménydús találkozót láthatott a lelátón szurkoló 800 fő. A Borsodi Magyar Kupa második napján is remek hangulatot varázsoltak a hazai és vendég hoki rajongók. A mérkőzés nagy iramban kezdődött, a két csapat egymásnak feszült. Az első találatot a Dab szerezte, amelyre gyorsan kontrázott a hazai együttes, így egállal várták a második játékrészt. Innentől kezdve viszont a vendégeknek jött ki jobban a lépés és gyarapodtak a Dab gólok. Bár a Miskolc nagy elánnal üldözte az eredményt, már nem tudott szépíteni, ezzel a Dab.Docler ismét 4-1-es győzelemmel zárta a napot.

Sapa Fehérvár AV19 - Ferencváros Budapest ESMTK 8-1 (3-0, 3-0, 2-1)

Miskolci Jegesmedvék - Dab.Docler 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

misiBob Dever (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - „Jól kezdtünk, ám az egész mérkőzésen kiütközött az a problémánk, amely a szezonban végig elkísért bennünket. Kidolgozzuk a helyzeteket, ám képtelen vagyunk belőni azokat. Csalódott vagyok, hogy ma nem tudtuk kiszolgálni szurkolóinkat."

dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Az első harmadban nem játszottunk jól, a másodikban viszont a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. A harmadik játékrészben jól védekeztünk, így megérdemelten nyertünk."

Fotó: Bán Olivér (Miskolci Jegesmedvék)