Ismét hétig jutott a Gyergyó

2019.01.27. 20:32 |
Folytatta remek szereplését a Gyergyó és a Fehérvári Titánok az Erste Liga középszakaszában.

Gyergyói HK–EV Vienna Capitals II 7-0 (2-0, 3-0, 2-0)

A Gyergyó már fél perc elteltével megszerezte a vezetést Mircea Constantin góljával, és a folytatásban is többet próbálkozott. Egy-egy kihasználatlanul maradt emberelőny után a 19. percben Ferenc Csibi Róbert révén duplázta meg előnyét a hazai csapat.

A második harmad is gyergyói fölényt és gólokat is hozott. Csergő Hunor két assziszt után a 25. percben emberelőnyben betalált, aztán Vlagyiszlav Karpusz is fórból volt eredményes. Az ötödiket Pavel Vorobjev lőtte a 38. percben.

A Capitals II nem adta fel, az utolsó harmadban is próbálkozott becsülettel, de a szépítés sem jött össze. A bécsiek háromszor is hátrányban voltak, és a Gyergyó ezek közül egyet kihasznált Vorobjev révén, majd a rutinos csatár még egy góllal mesterhármasig jutott.

A Gyergyó egymás után két meccsen is hét gólig jutott, és az alsó ház második helyén áll.

Fehérvári Titánok–Hokiklub Budapest 2–1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, a fehérváriak voltak közelebb a gólhoz, de nem sikerült bevenniük Landsman kapuját. A második harmadban a Fehérvár kezdett aktívabban, és több lövést eresztett meg, de a HK sem hagyta magát, és az ellentámadásokban benne volt a veszély. A 28. percben a vendégek vezetést is szereztek: Szappanos Dávid lövése még kijött Gyenes Dávidról, de Szécsi Patrik nem hibázott közelről. A fővárosi gárda továbbra is remekül védekezett, így a Titánoknak nem jött össze az egyenlítés, még akkor sem, amikor fokozták a rohamokat.

Az utolsó felvonás a Hokiklub helyzetével kezdődött, majd a fehérváriak percei következtek, és emberelőnyben még nyomasztóbbá vált a fölény. Végül a 49. percben Kiss Patrik egyenlített egy bombagóllal. Mindkét kapu előtt sok volt a helyzet, mindkét együttes hajtott a győzelemért. A hajrában kettős fórban támadhattak a hazaiak, de a budapesti együttes kivédekezte ezt a periódust, és ezzel bebiztosította a pontszerzést.

A hosszabbítást is kettős előnyben kezdte a Fehérvár, és 12 másodperc után ezzel már élni tudtak: Brock Beukeboom nagy góllal szerezte meg a győzelmet a csapatnak.

A fehérvári együttes vezeti az alsó házat, míg a Hokiklub sorozatban harmadszor szerzett pontot, és a nyolcadik.