Megállíthatatlan az FTC

2018.10.26. 23:37 |
A Ferencváros a DAB-ot is legyőzte, és már csak két pontra van a Csíkszeredától. A listavezetőnek semmi sem jött össze, és kikapott a DEAC-tól. Az UTE hosszabbítás után nyert a Fehérvári Titánok ellen az Erste Ligában.

Csíkszeredai Sportklub-DEAC 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)

A dobogósok rangadója jó tempóban kezdődött, mindkét oldalon helyzetekkel. A kiegyenlített játékból a DEAC jött ki jobban, Turcotte góljával előnybe került. A vendégek aztán a második felvonás elején tovább növelték előnyüket, miután Németh egy szóló végén betalált. A Csíkszereda átvette a kezdeményezést, de minden helyzet kimaradt: Hetényi Zoltán ezúttal is remekelt, emellett a hazai játékosok még az üres kapura is mellé lőttek és a vas sem volt velük.

A harmadik harmadban a hazaiak futottak az eredmény után, míg a DEAC kihasználta a védelmi hibákat. Németh szerezte meg második gólját emberelőnyből egy megpattanó lövéssel. Az 56. percben előnybe került a hazai csapat és ezt Leo Gudas időkéréssel használta ki, majd lehozta kapusát. A taktika viszont nem jött be és Novotny eldöntötte a meccset. A hajrában Panov még büntetőlövést végezhetett el, de Hetényi ezt is fogta.

Leo Gudas, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Valami nagyon rossz történik velünk, hogy nem lövünk gólt vagy gólokat, és ha nem találunk be, nincs esélyünk a győzelemre. Az első harmad nem volt a legjobb, után feljavultunk, míg a harmadikban futottunk az eredmény után, a szépítésért. Rengeteg jó képességű játékosunk van, de nem tudunk gólt lőni, ezen változtatni kell.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Fiatal csapatunk van, minden nap keményen dolgozunk. A mai meccsen pedig úgy érzem, elég jól játszottunk. Négy nulla a Csíkszereda ellen, aki a ranglista vezetője, idegenben... amihez kellett a remek kapusteljesítmény is. De az egész csapat keményen dolgozott és nagyon örvendünk a három pontnak. Szép munka volt tőlünk.”

Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 2-6 (1-4, 1-0, 0-2)

Az FTC már az első percben kapott emberelőnyt, az első két ziccert mégis a DAB alakította ki, ám Nagy Márk ajtó-ablak helyzete és Azari közeli lövése sem ment be. A túloldalon nem volt hiba a célzásnál, és a zöld-fehérek szűk öt perc alatt három gólt szereztek: A 7. percben Walls egy szép lövéssel vezetéshez juttatta a fővárosiakat, majd nem sokkal később a csatár lövése után egy hazai korcsolyáról pattant Sevela mögé a korong, aztán Tóth Gergő talált be a védők szorításában. Jött is a kapuscsere, Sevelát Garbacz váltotta. A 16. percben a volt ferencvárosi Jabornik kettős fórból szépített, de két perccel később egy újabb komoly védelmi kihagyást megint megbüntetett az FTC, Tóth Renátó volt a gólszerző.

A második harmad elején egy szerencsés Nagy Márk-találattal sikerült csökkenteni a különbséget a DAB-nak, és bár a folytatásban bőven volt lehetősége a házigazdáknak arra, hogy újabb gólokat szerezzenek, a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így nem sikerült nyíltabbá tenni a meccset. Akadt dolga Garbacznak is, de ebben a periódusban nem kapott gólt.

A harmadik felvonás elején emberelőnyben, egyenlő létszámban, de még hátrányban is több lehetősége volt az Acélbikáknak arra, hogy feljebb zárkózzanak, ám vagy a kapuvas, vagy Arany Gergely meghiúsította ezeket a reményeket. A Fradinak viszont összejött a gól: egy hazai hiba után Tóth Renátó ért bele eredményesen egy belőtt korongba az 50. percben, majd nem sokkal később Fitzgerald lőtt éles szögből a hazai kapuba.

Az FTC így 13. meccsén maradt veretlen, és már csak két pontra van a Csíkszeredától, amely ráadásul két meccset többet játszott.

Antti Karhula, vezetőedző, Dunaújváros: „Rosszul kezdtünk egy jó csapat ellen. Tudom, hogy sokszor elmondtam, de egyszerűen nem szabad ennyi buta hibát elkövetnünk. A második harmad sokkal jobban sikerült, ki kellett volna egyenlítenünk, annyi helyzetünk volt. A végén volt egy kettős előnyünk is, majdnem két percig, az volt az utolsó esélyünk érzésem szerint. Okosabbnak kell lennünk és be kell ütnünk legalább néhányat az ajtó-ablak helyzetekből. Nyilván oka van annak, hogy ennyi meccset nyernek. Összeszedetten, kevés hibával játszanak. Nem rohantak át rajtunk, de könyörtelenül kihasználták azokat a helyzeteket, amiket tálcán kínáltunk nekik. A saját statisztikánk szerint 9-9 gólszerzési lehetősége volt mindkét csapatnak, ebből 5 az 5 elleni játék mellett ők hat, mi pedig mindössze egy gólt szereztünk. Ez sajnos megpecsételte a sorsunkat.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Annak ellenére, hogy gyors vezetést szereztünk, nem játszottunk jól. Igazából nem korcsolyáztunk úgy, ahogy tudunk, rengeteg eladott korong volt. Dicséretes volt, hogy az egész csapat odatette magát, és harcolt minden egyes korongért. Kiemelném a hátrányos játékunkat. Örülök, hogy Dunaújvárosban tudtunk nyerni, mert itt mindig nehéz.”

UTE–Fehérvári Titánok 6-5 (1-0, 3-4, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után

Az első harmadban az újpesti csapat volt aktívabb és Nemes Benjámin találatával meg is szerezte a vezetést. A Titánok a második játékrész elején egy áthúzódó kiállítást kihasználva egyenlítettek, de a 26. percben újra az UTE volt előnyben, Hebar gólját követően. A fehérváriak a meccs derekán ismét kiegyenlítettek, John Lewis második gólja is fórban született, majd a 33. percben Madácsi Benedek a vezetést is megszerezte a vendégeknek. Az öröm nem tartott sokáig: 14 másodperc után Stefishen volt eredményes. A Fehérvár nagy lehetőséghez jutott, mert kettős fórban támadhatott a 35. perctől, és ezt végül Kiss Patriknak sikerült is kihasználnia. Az UTE-nak erre is volt gyors válasza, megint Stefishen egyenlített.

Az utolsó felvonásban az Újpest nem élt az emberelőnnyel, míg a vendégek igen, Császár Hunor révén, ám egy percen belül ismét betaláltak a hazaiak, és Kiss Philip hosszabbításra mentette a meccset. A ráadás bő két percig tartott, Varga Arnold szerzett gólt, ezzel két pontot otthon tartva. A hős mellette Benk András volt, aki négy gólpasszt adott, a döntő találatban is benne volt.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: „Mérhetetlenül mérges vagyok a csapatra, mert ilyen fegyelmezetlenek talán nem is voltunk. Öt emberhátrányos gólt kaptunk, pedig eddig jól játszottunk ilyen helyzetekben, de most nem volt összeszedett a hátrányos játékunk. Fegyelmezetten a három pontot itthon kellett volna tartani, de a sok buta kiállítás egy pontunkba került. A győzelemmel és az öt az öt elleni játékunkkal elégedett vagyok, de az emberhátrányt át fogjuk venni.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Korábban amikor az emberelőnyünk nem működött, akkor öt az öt ellen magabiztosak voltunk, most ez fordítva volt, az emberelőny működött tökéletesen. A kezünkben volt a meccs, de nem tudtuk megtartani. Az UTE remek csapat, nagy fegyvertény egy pontot elhozni az otthonukból, de idegesítő, amikor három perccel a vége előtt nálad a vezetés. Ez egy ilyen nap volt, megpróbáljuk csak a pozitívumot tovább vinni, és reméljük, hogy a következő meccsen az öt az öt elleni és a speciális játék is menni fog.

EV Vienna Capitals II–Schiller-Vasas HC 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

A bécsiek nyerték a két utolsó helyezett csatáját. Az első harmadban a Vasasnak volt több lövése, de gól egyik oldalon sem született. A 32. percben a Capitals megszerezte a vezetést. Hiába volt sok próbálkozása a magyar együttesnek, és támadhatott emberelőnyben is, nem tudta bevenni a kaput, a hazaiak pedig az utolsó másfél percben két gólt szereztek – a másodikat üres kapura.

Hokiklub Budapest–Corona Brasov 2-7 (0-2, 0-2, 2-3)

A Brassó felállt a csütörtöki vereség után, és a Tüskecsarnokban javított. A vendégek 40 perc után már 4-0-ra vezettek, hiába lőtt többet kapura a HK Budapest. A fővárosiak a 44. percben szépítettek, de a Brassó újabb találatokkal növelte a különbséget. Anders Lidhammar három góllal és egy assziszttal zárt.

Dusan Kapusta, vezetőedző, HK Budapest: „Többet lőttünk a kapura, de mégis simán kikaptunk. Nem dicsértem meg a játékosokat, mert szinte az összes kontratámadásból gólt kaptunk. Nem tudom, mi történt. Az első harmadban nem úgy harcoltunk, mint a Csíkszereda ellen. Mindig mondom a csapatnak, hogy ki lehet kapni, de a szívet a pályán kell hagyni. Az ellenfél kihasználta a helyzeteket.”

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Hét gólt lőttünk, de a kapusunk mentett meg minket két harmadon át. Sok lehetősége volt az ellenfélnek. Nem éltünk együtt a játékkal és nem voltunk fegyelmezettek a koronggal, de gólokat lőttünk és három ponttal távozunk.”