U20: „Meg kell hoznunk néhány nehéz döntést”

2014.12.10. 18:34 |

Juniorválogatottunk a világbajnoki felkészülés utolsó edzőtáborának részeként megmérkőzött az Újpesti TE MOL Ligás csapatával. Az edzőmeccset követően Rich Chernomaz szövetségi kapitánnyal beszéltünk a látottakról.

A találkozón idegenlégiósai, a két legjobb kapusa és néhány rutinos játékosa nélkül állt ki az UTE, így a válogatott magas létszámára való tekintettel Lajcs János kapus és a mezőnyjátékosok közül Erdély Csanád, Kovács Attila és Jászai Dávid is az Újpest csapatát erősítették. A találkozó 4-3-as UTE győzelemmel ért véget, ahol Erdély, Egyed Márk kétszer és Coleman, illetve az U20-asoktól Keresztuy Erik kétszer talált be, majd Terbócs István a mérkőzés utolsó másodpercében volt eredményes. A mérkőzéshez tartozik, hogy az első harmadban Csányi Kocsissal való ütközését követően a junior válogatott csapatkapitányát le kellett segíteni a jégről, ám a korházi kivizsgálás során kiderült, szerencsére nincs nagy gond. „Minden rendben, játszhatok a vébén” – mondta Kocsis Ferenc az icehockey.hu-nak. „Ma délelőtt még nem edzettem a jégen a fiúkkal, egy terheléses tesztet csináltam biciklin, de szerencsére nem fájt a fejem, úgyhogy minden rendben. Egy ütést kaptam az orromra, valószínűleg zúzódott, így rácsban kell majd játszanom.”

„Mentálisan és fizikailag abban az állapotban van a csapat, ahová szerettük volna, hogy eljussanak mostanra, viszont át kell alakítanunk még egy-két dolgot és a játékosoknak vissza kell venni az önző játékból, meg kell érteniük, hogy ami klubszinten működik, az nem feltétlenül működik ugyanúgy a válogatott szintjén. – kezdte Rich Chernomaz szövetségi kapitány, majd hozzátette: „Meg kell majd hoznunk néhány nehéz döntést a végső keret kijelölésénél, tartok tőle, hogy olyan játékosok beválogatását is fontolóra kell vennem, akiktől eredetileg azt vártam, hogy egyértelműen helyet kaphatnak a keretben.”