Másodjára vereséget szenvedett az U18-as női válogatott, de...
...ne szaladjunk ennyire előre!
A mérkőzést megelőzően ugyanis a Magyar Jégkorong Szövetség nevében Kovács Csaba szakmai alelnök és Kovács Zoltán főtitkár köszöntötte azokat a hölgyeket, akik nélkül ma nem lehetne magyar női jégkorongról beszélni.
Árvai Hajnalka, Darányi Edit, Fejős Ildikó, Gágyor Adrienn, Gágyor Ramóna, Gebora Zita, Gérnyi Katalin, Gyüre Borbála, Kálmán Zita, Kiskartali Mónika (ő sajnos nem tudott megjelenni az ünnepségen), Kökényesi Eszter, Palla Csilla, Sándor Zsuzsanna, Simon Nikolett, Tóvölgyi Tímea, Victor Zsuzsanna és Vörös Eszter még akkor taposták ki a női jégkorong első útjait, amikor még minden ezredik emberből talán egy, ha hallott a sportág hölgyek által játszott változatáról.
Túlzás nélkül kijelenthető, hogy ha ők nem indultak volna el egy akkor még ismeretlen úton, most nem tapsolhatnánk az U18-as válogatott fényes sikereinek (se).
Éppen ezért a női jégkorong honi hőskorát meghatározó játékosok emlékplakettet és egy szál virágot vehettek át a két sportági vezetőtől.
Köszönjük!
...álljunk meg egy pillanatra az erőviszonyoknál!
A cseh válogatott stabil A-csoportos résztvevő az U18-asok mezőnyében, míg Magyarország tavaly két lépcsőt is ugorva jutott a világelitbe. A piros-kék-fehér csapat tavaly a hatodik helyen végzett a legjobbak között (megelőzve Oroszországot!), míg Huszák Alexandráék előbb Asiagoban, majd Tromsöben verték agyon az ellenfeleket ahhoz, hogy idén Vierumäkiben egyáltalán ott lehessenek a világelitben.
...ízlelgessük még a szombati mérkőzés eredményét!
Huszák Alexandra két, illetve Kiss Andrea és Dabasi Réka egy-egy találatával 4:1-re vertük a papírforma alapján erősebb cseheket!
...dicsérjük meg Poltzer Renátát!
A Gömöri-Buzás edzőpáros ezúttal három kapust nevezett a mérkőzésre, nem titkoltan azzal a szándékkal, hogy mindenki megkapja a lehetőséget a bizonyításra. Az első harmadot 1:0-ra elbukták a lányok, ám az első húsz percben a ketrec előtt álló Poltzer több bravúrt is bemutatott, így a fiatal hálóőr teljesítménye is kellett hozzá, hogy csak egygólos előnnyel vonuljanak a csapatok a szünetre.
...építsünk a második játékrészre!
Ugyan újabb cseh góllal folytatódott a találkozó (Magdalena Walicova után Klara Mazankova is eredményes volt), ám a középső harmadban már úgy játszott a válogatott, ahogy azt egy ideje megszokhattuk - és lassacskán már el is várjuk tőle.
Ekkor már Fortuna is átpártolt hozzánk, hiszen Pintér Lili góljához némi szerencsére is szükség volt (persze kellett hozzá a csatár szemfülessége és Ludmila Jerabkova szerencsétlenkedése is), Huszák Alexandra góljának köszönhetően pedig már döntetlent mutatott az eredményjelző!
...tanuljunk belőle, majd felejtsük is el a harmadik periódust!
Még a második harmadból átnyúló Köles-kiállítást Klara Chmelova a 41. percben ki is használta, majd egy újabb emberelőnyt váltott ismét gólra a szlovák 22-es. Míg a magyar lányok az utolsó tíz percben egymást váltva tartották melegen a hazai büntetőpadot, addig a csehektől csak egyszer korcsolyázott ki valaki kétperces büntetésre. (Tanulságos és messzebbre mutat a kiállítási arány is: míg tőlünk hét alkalommal is leparancsolt a játékvezető - az egyébként a mérkőzés előtt megünnepelt Gérnyi Kata - valakit, addig a csehek mindössze kétszer ültek a padon.)
...keressük a pozitívumokat!
Huszák Alexandra két mérkőzésen három gólt lőtt, komplett sorok tűnnek már egész "kész"-állapotban lévőnek, az öt-öt elleni játékban partiban voltunk ellenfelünkkel - és úgy összességében: felértünk egy A-csoportos középcsapat szintjére!
Innentől kezdve meg nagyjából lényegtelen a cikket felvezető első tagmondat. De csak a rend kedvéért: