Második csíkszeredai sikerével az elődöntő küszöbén a Brassó

2023.02.24. 19:44 |

Csütörtök után péntek este is a brassóiak sáfárkodtak sokkal jobban a helyzeteikkel, a címvédő Sportklub csak 0-5-nél tudott szépíteni kettős emberelőnyből.

A csütörtöki vereség után teljesen átvariálta a támadósorokat Jeff Paul, míg a másik oldalon nem volt változtatás, miként a kapukban sem, Adorján és Polc kezdett. És az első harmadban mindketten hibálatnul védtek. Az első percekben Szkacskov és Krikunov volt aktív, gólt mégis az egykori szeredai, Valchar szerezhetett volna, tiszta ziccerét Adorján védte. A helyzetek után majd’ kétpercnyi 4 a 4 elleni játék következhetett, a harmad vége felé pedig egy Clarke-kiállítást követő emberelőnyben Becze lövése vágódott mellé irányt változtatva. A kiegészülés után maga Clarke léphetett ki egy  koronggal, ajtó-ablak helyzetét Adorján tolta ki. Hét másodperccel az első szünet előtt a vendégek is fórhoz jutottak Szkacskov palánk melletti ütközése nyomán, ebből Valchar veszélyeztetett, majdnem két percnyi áthúzódó brassói előnnyel indulhatott a középső játékrész.

De nem tartott ki addig a fór, csupán 25 másodpercig, a felállás után ugyanis rögtön élt vele a Brassó: Domingue lövésébe nem ért bele senki, csütörtöki duplája után így ismét eredményes volt (0-1). A Sportklub hamar egyenlíthetett volna Milan révén, a kanadai nagy helyzete azonban elakadt Polcban. A mérkőzés derekán másfél perc alatt eldőltek a lényegi kérdések. Előbb Schaber fülelt le egy korongot a semleges zónában, villámgyorsan bent termett társaival a támadóharmadban, Kógernek tette le lövésre, aki Domingue-hez hasonló találattal duplázta meg a vendégek előnyét (0-2). A 31. percben már hárommal ment a Corona: egy újabb, ezúttal 3 a 2 elleni lefordulás végén megint ugyanonnan érkezett a lövés, ahonnan az első kettő is – annyi különbséggel, hogy Boriszenko a változatosság kedvéért lapos lövéssel találta meg az utat az emelt bombára számító Adorján lábai között (0-3). Krikunov ugyan többször is közelebb lophatta volna csapatát, ám jó helyzetből leadott lövései rendre középre mentek, Polc simán fogta őket, kipattanó nélkül. A második harmad hajrájában a kapussal szemben Gliga tette fel a pakkot szépen a sarokba – nem kérdés, ezen a napon a brassóiak sáfárkodtak sokkal jobban a helyzeteikkel (0-4).

A záró etap elején mindkét oldalról kiszórtak 1-1, majd szeredai részről még egy játékost, a brassóiak a kiegészülésük pillanatában ötre növelték előnyüket: Boriszenko távolija VanWormeren megpattanva jutott be a hálóba (0-5). E ponton már legfeljebb csak az volt a kérdés, Polc le tudja-e nullázni a címvédőt a Vákárban. Erre hamar megkaptuk a nemleges választ: Clarke 2+2-je és Sweeney együttes kisbüntetése nyomán kettős fórban Stach húzott be a rövidre egy korongot (1-5). Maradt a dupla fór, ezzel már nem tudott élni a Szereda, Clarke pedig visszatérte után sípszó után hátulról vitte földre Reiszt. Két perccel a vége előtt még Polc feküdt rá egy mögé jutott korongra, több találat így már nem esett, Sofron és Valchar búcsúkakaskodásának pedig talán lehet még folytatása.

A brassóiak így nagy bravúrt végrehajtva mindkét csíkszeredai összecsapásukat megnyerték, 3-1-es szériaelőnyük annyit tesz, hogy vasárnap este saját közönségük előtt már az elődöntőbe jutásért korcsolyázhatnak jégre.

Jeff Paul, vezetőedző, SC Csíkszereda: “Levettük a lábunkat a gázpedálról a második harmadban. Hagytuk elmenni a mérkőzést, de a sorozat 7 meccsből áll. Bízunk a fiúkban és, hogy vissza tudunk még jönni, meg kell nyernünk a következő mérkőzést. Be kell lőnünk a helyzeteinket, keményebben kell játszanunk. Ez nem mindig könnyű a mérkőzés során. Többet várunk el.”

Strenk Hunor, másodedző, Corona Brasov: “Azt gondolom, hogy az este folyamán is a játék nagy részében mi tudtuk kontrollálni a mérkőzést. A játéktervet most is végre tudtuk hajtani. Ez egy olyan jégpálya, ahol nehéz nyerni, nem beszélve arról is, hogy egymásután kétszer. Erre mindenképp nagyon büszkék vagyunk, de szokás mondani, hogy mindig a negyedik ütést a legnehezebb bevinni, úgyhogy most is átbeszéltük az öltözőben, hogy még egy nagyon fontos lépés hátra van. Az elmúlt két napban ahogy teljesítettünk, arra mindenképp tudunk majd építeni, de tudjuk, hogy az ellenfél egy remek csapat, úgyhogy tisztának kell maradnia a fejnek és vasárnap újra neki állni.