Más időpontban lehet a KHL-mérkőzés

2015.11.02. 18:33 |

Más időpontban kerülhet sor a magyar férfi felnőttválogatott és a KHL-es Szpartak Moszkva 2016. február 9-ére, keddre tervezett gálamérkőzésére, miután a Papp László Budapest Sportaréna üzemeltetője elállt a szóbeli megállapodástól.

A Magyar Jégkorong Szövetséget levélben tájékoztatta a Budapesti Sportcsarnok Üzemeltető Kft. (BS), amely tájékoztatása szerint az esemény több tervezett támogatója visszalépett, így a BS-nek olyan magas jegyárat kellene meghatároznia, amely „visszatetszést keltene a szurkolókban és az érdeklődés is elmaradna a várakozástól”, ugyanakkor a BS-nek továbbra is szándékában áll „a mérkőzést megszervezni egy másik időpontban”.

A fejlemények nyomán a Magyar Jégkorong Szövetség vizsgálja a KHL-mérkőzés más időpontban való megrendezésének lehetőségét, ugyanakkor jelenleg az aktuális válogatott-eseményekre koncentrál, így a 2016. november 3-án, kedd este a Tüskecsarnokban rendezendő szapporói hősök–cseh legendák gálamérkőzésre, a felnőttválogatott útjára Norvégiába, valamint a korosztályos válogatottak programjaira.

A férfi felnőttválogatott 2016. február 11–14. közötti olimpiai selejtezőre változatlanul a Papp László Budapest Sportarénában kerül majd sor.

Fotó: Mudra László