Marton: „a helyzeteket értékesítenünk is kell”

2016.04.05. 09:47 |

A Hollandia elleni 2-1-es győzelmünket követően mindkért szövetségi kapitányt és a mérkőzés legjobb magyar játékosának választott Kiss Andreát is értékelésre hívtuk.

Az alábbi videóban Marton Tibor szövetségi kapitány elmondja: „végig kontrolláltuk a mérkőzést, nagyon sok helyzetet teremtettünk. Amiben még fejlődnünk kell az, hogy ezeket a helyzeteket értékesítsük.”

Kiss Andrea a csapategységet és a taktikai fegyelmezettséget emeli ki, míg a holland szövetségi kapitány, Joep Franke alábbi nyilatkozatából kiderül, egészen másképp ítélte meg az erőviszonyokat.

Joep Franke, szövetségi kapitány, Hollandia: - Elveszítettük ugyan a találkozót, de ma mi voltunk a jobb csapat, csak nem lőttünk gólt. Egy góllal nem lehet meccseket nyerni, ez van. Határozottabban kell támadnunk a kaput, mert kívül jól játszottunk, de onnan nem szerzel gólt. Sok helyzetünk volt, de többször mellé vagy fölé lőttünk. Ilyen a jégkorong, játszhatsz jól, az még nem garancia a győzelemre. Úgy gondolom, ma elcsenték tőlünk a három pontot.

A csapat ma egy sétával váltotta ki a reggeli edzést, hiszen 13:30-kor már Lettország ellen lép jégre az asiagoi jégcsarnokban.

A KERET

Kapusok (2): Németh Anikó (KMH Budapest), Poltzer Renáta (Ifj. Ocskay Gábor JA)

Hátvédek (7): Grkovic Jelena, Holzer Bernadett, Németh Bernadett, Tóth Enikő (mind KMH Budapest), Mayer Fruzsina (Vasas SC), Medgyes Dorottya (University of North Dakota), Odnoga Lotti (Vermont Academy),

Csatárok (13): Brgles Nóra, Pintér Lili (SDE Stockholm), Dabasi Réka, Pintér Hanna, Rónai Alexandra, Somogyi Vivien, Trencsényi Kitti, Ungár Rebeka (mind KMH Budapest), Gottlibet Zóra, Jókai-Szilágyi Kinga (mindketten Vasas SC), Horváth Tifani, Kiss Andrea (SC Weinfelden), Jókai-Szilágyi Zsófia (MSSK Pitea)