Már élesedik a küzdelem a MOL Ligában

2014.01.12. 23:09 |
A rájátszáshoz közeledvén egyre szorosabb meccseket játszanak a csapatok.

A rájátszáshoz közeledvén egyre szorosabb meccseket játszanak a csapatok, a Csíkszereda büntetőkkel tudta legyőzi a Ferencvárost, a DAB egy góllal lőtt többet a Miskolcnál, a HC Nové Zámky pedig simán verte az Újpestet.

Egy góllal bizonyult jobbnak a Dunaújváros a Jegesmedvéknél vasárnap este. A mérkőzés első perceiben inkább a DAB támadott, ám az első gólt mégis a Miskolc lőtte. Az 5. percben Metcalfe lövését kitolta ugyan Kiss, ám a korong Láda elé került, aki egyből továbbította azt az üresen maradt kapuba. Gyorsan jött a válasz, ugyanis 45 másodperc múlva egy lecsorgó korongot Pavuk lőtt közelről a miskolci kapuba. Ezt követően enyhe hazai fölény alakult ki, de mindkét oldalon voltak helyzetek. A harmad vége előtt 36 másodperccel gólt lőtt a DAB, Szappanos gyömöszölte be a korongot a miskolci kapuba. A második harmad 6. percében növelte előnyét a hazai csapat. Galanisz maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és a megkapott korongot kapásból vágta a hálóba. Ezután sorra kapta az emberelőnyöket a hazai csapat, és a harmadikat már kihasználta Szappanos egy közeli lövéssel. Másfél perccel a harmad vége előtt kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, de ezt a nagy lehetőséget elképzelés nélküli passzolgatással sikerült elherdálni. A harmadik harmadban a 7. percig kellett várni a következő gólra. DeBruyn kapta a korongot a kaputól jobbra, és lapos lövése Kiss alatt jutott be a hálóba. A 17. percben ismét faragott a hátrányából a Miskolc: Szilágyi egy kipattanót terelt a kapuba. A végén még Bob Dever lehozta Duscheket, de így sem sikerült kiegyenlíteni.

Két pontot tudott otthon tartani a HSC Csíkszereda a Ferencváros Bp ESMTK ellen a MOL Liga vasárnapi játéknapja után. A kiegyenlített küzdelmet hozó mérkőzést a szétlövések döntötték el a hazai csapat javára. A mérkőzés amúgy remekül kezdődött a hazai csapat számára, hiszen már az első cserében Mihály Ede révén megszerezték a vezetést. A gól után akár ezt növelhette volna is a hazai csapat, de a helyzeteit elkönnyelműsködte. Az idő múlásával erőre kapott a Ferencváros és átvette a játék irányítását. Ez pedig gólokban is megmutatkozott. Előbb Lencsés egyenlített, majd a harmad hajrájában Sijka szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A második játékrész elején újfent a vendégek játszottak fölényben. Ez pedig újabb gólhoz vezetett. Ehhez kellett Danton kiállítása, illetve Ölander Pazar kékvonala lökete előnyben. A kétgólos hátrány tudatában kapkodóvá vált a HSC játéka. A kedélyeket a harmad közepén Curilla remekbeszabott egyéni alakítása csillapított, amikor egy gólra zárkózott a csíki gárda. Innen kezdve huszáros harmad végi hajrába kezdett a HSC, de az utolsó pillanatokba mindig a rosszabb megoldást választották a hazaiak. Az utolsó felvonás úgy kezdődöttel, hogy három és fél percig emberhátrányban játszott a hazai csapat. Ezzel nem tudtak élni a vendégek. Majd mikor a hazai csapatra került a sor, akkor Hrubynak elsült a keze és egyenlített. Az utolsó percekben viszont elmaradt a korábbi lendület, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás nem hozott döntést, bár mindkét csapat 2-2 percig előnyben játszott. A rávezetésben pedig már a hazai csapat volt jobb. Novak egyszer, míg Svidkij két alkalommal mattolta Budait, míg a túloldalon csupán Ojanen és Ölander tudott eredményes lenni. Mindkét csapat öt-öt alkalommal próbálkozhatott.

Az Újpest a Nové Zámkyt fogadta. Oda-vissza folyt a játék az első harmadban. Mindkét csapat előtt adódtak nagyobb helyzetek, gólt viszont csak a vendégek szereztek: 15 másodperccel a dudaszó előtt Hurtaj avatta fel a hazaiak kapuját. A szünet után egyenlített az UTE, Maklári emberelőnyben talált be. Sokáig azonban nem örülhettek a lila-fehérek, mert jött egy három perces hidegzuhany, ami alatt három érsekújvári gól esett: előbb Fiala, majd Kames és végül Weissmann volt eredményes. Háromgólos vendég vezetéssel kezdődhetett tehát a befejező játékrész. Ezt további négy zöld-fehér gól követte: Fiala duplázott, Stefanka emberhátrányból talált be, Frolik és Korytko pedig egyenlő létszám mellett állította be a végeredményt.

dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Az első két harmadban tökéletesen játszottunk, erősek voltunk, nem is emlékszem mikor láttam a fiúkat így hokizni, aztán sokat kellett emberhátrányban játszanunk - talán ez hatással volt a csapatra, és egy kicsit megnehezítettük a saját dolgunkat. Egyre jobbak vagyunk, az edzésen és a meccseken is látszik ez."

misBob Dever (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - "Nagyon bosszantó vereség volt a mai. Az első két harmadban kapkodóan játszottunk, nem találtuk a ritmust, és buta hibákat vétettünk. Az utolsó tíz percet még meg tudtuk nyomni, de egyenlíteni már nem sikerült. Több, mint hat hét után maradtunk pont nélkül, de ma sajnos megérdemeltük a vereséget. Ma este még kibosszankodjuk magunkat, holnap viszont már egy új szakasz jön, új mérkőzéssel, amit meg kell nyernünk."

HSC Csíkszereda - Ferencváros Budapest ESMTK 4-3 bü. (1-2, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

hscGál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda:) - „A mérkőzés előtt mondtam, hogy minden elvesztett, vagy megszerzett pont sokat fog számítani. Ma végül is megnyertünk két pontot, de ugyanúgy elveszítettünk egyet. Az első cserében gólt lőttünk, uraltuk a játékot és akkor jöttek a rövidzárlatok. Tapasztalt játékosaink tévedtek kulcsfontosságú pillanatokban. Ez miatt sokadik hosszabbításos mérkőzésünk. Köszönjük a közönség támogatását, ma ennél többet nem tudtunk. Nem ment a játék. Nem volt egyértelmű, hogy mi győzünk. Volt még több ilyen mérkőzésünk, de jobban játszottunk. Ma nem voltunk jobbak, mint a Fradi. Erősek vagyunk a hosszabbításban, a büntetőkben. Örülök, hogy vannak olyan játékosok, akik eddig gyengébben játszottak és most jól mentek. Többek közt fiatalok is.”

ftcDobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros Bp. ESMTK) - „Hasonló volt a forgatókönyv, mint a budapesti mérkőzésen. Szerintem végig jól játszottunk, annak ellenére, hogy hamar kaptuk az első gólt. A büntetők során pedig bármi összejöhet. Alapvetően azt gondolom, hogy a második és a harmadik harmadban volt olyan helyzetünk, amit be kellett volna lőjünk. Nem éltünk a lehetőségekkel, ez pedig nyitva hagyta a mérkőzést. Az hogy távolodunk a rájátszástól biztosan okoz a srácokban egy kis frusztráltságot. Ezeket olyankor lehet érezni, amikor ziccereket hagyunk ki, nem vállaljuk el, vagy nem jó döntéseket hozunk. Alapvetően taktikusan játszunk, a játékunkra nem lehet panasz. A helyzetkihasználáson kell változtatni.”

UTE - HC Nové Zámky 1-8 (0-1, 1-3, 0-4)

uteAncsin János (edző, UTE) - "Az első harmadban annyi helyzetet hagytunk ki, amelyikből más csapat 2 meccset is megnyert volna. A második harmadot is jól kezdtük, de megint kaptunk egy huzamban három gólt. 5-1 után pedig teljesen szét estünk mentálisan."

nzLadislav Lubina (vezetőedző, HC Nové Zámky) - "Az első harmadban keveset korcsolyáztunk, nehezen ment a játék, az UTE nekünk esett, agresszívan letámadtak minket. A második harmadtól sikerült átvenni a kezdeményezést, sokat korcsolyáztunk, lőttük a gólokat, s végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést."

Fotó: Mudra László (dabdocler.hu)