Magyar Kupa: a Fradi lesz a Miskolc ellenfele

2013.03.14. 22:19 |
A Ferencváros-ESMTK legyőzte az Újpestet a Magyar Kupa selejtezőben.

Újpesti TE - Ferencváros-ESMTK
3:5 (0:2, 2:3, 1:0)

A 10. percben Mestyán góljával szerezte meg a vezetést a Ferencváros-ESMTK, majd fél percre rá Borbás növelte kettőre az előnyt. A második harmadban szintén Borbás szerezte meg a vendégek harmadik találatát is. A 33. percben Léránt René gólja után pedig már 4:0-ra ment a Ferencváros. Ezután kicsit leeresztettek a zöld-fehérek, az UTE pedig rákapcsolt. Ennek meg is lett az eredménye, Maklári Erik a kékről bombázott Meravy kapujába. A 38. percben Szajbert révén kétgólosra csökkent a lila-fehérek hátránya. Ám hiába hajtottak a gól után a hazaiak, Hoffmann Attila gólja letörte kicsit az önbizalmukat. A harmadik harmadban aztán végig nyomott az Újpest, de gólt már csak egyet sikerült szerezniük. Az 54. percben Dömötör bombázott a kékről, a lövés Pichleren még megpattant, Meravy pedig nem tudott védeni. A Ferencváros tehát 5:3 arányban legyőzte az örök riválist, így bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Ancsin János (edző, UTE) – Nagyon nagy előnyt adtunk a Fradinak, négygólos hátrányban ébredtünk fel. Nagyon sok helyzetünk volt, főleg a harmadik harmadban, de Meravy mindent fogott, így sajnos nem sikerült elérni a célunkat.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros-ESMTK) – Nagyon jól kezdtünk, az első harmad a mienk volt, utána pedig mindenki azt gondolta, hogy zsebben van a mérkőzés, és kicsit fellazultunk. Az Újpest végig kitartóan folytatta a játékát, azt gondolom, hogy ezért is tudtak gólokat szerezni. Azt gondolom, hogy egy jó, élvezetes mérkőzés volt. Még meg kell tanulnunk a saját játékunkat játszani végig, ez a könnyedség egyik csapat ellen sem fér bele.

Fotó: Mudra László - Dab.Docler