2013.03.07. 23:21 |
Magyar bajnok lett, és a MOL Liga döntőbe jutott a Dab.Docler.

miskolcMiskolci Jegesmedvék – Dab.Doclerdab
1-2 hu. (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Magyar bajnok lett a DAB, ez azt is jelenti, hogy ők játsszák a MOL Liga döntőt a Csíkszeredával. A Miskolci Jegesmedvék csapata ezüstérmet szerzett a magyar bajnokságban, a MOL Ligában pedig bronzérmet. A mérkőzés első percei inkább a tapogatózásról szóltak, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 15. percben hangrobbanás rázta meg a Jégcsarnokot: Szilágyi lövését még védte Sevela, de a kipattanót a berobbanó Smith közelről lőtte a hálóba (1-0).

A második harmadban nagy lendülettel kezdtek a Macik, de a 23. percben váratlanul megszakadt a játék, miután egy erősen visszalőtt korong fejen találta Vas Mátyás vonalbírót, akit azonnal az orvosi szobába vittek vérző sérülése miatt. Végül pár perc után három bíróval folytatódott a meccs. Hatalmas küzdelem alakult ki a pályán, minden egyes korongért megharcoltak a felek, emiatt a helyzetek száma nem volt túl magas. A 29. percben Pavuk mehetett zuhanyozni, miután végleges fegyelmit kapott. Az öt perces előnyt a Jegesmedvék nem tudták kihasználni, pedig ordító, üres kapus helyzetük is volt. Időközben Vas vonalbíró visszatért a jégre. Ekkor már pörgött a meccs, nagy helyzetek itt is, ott is, gól nélkül. Fél perccel a harmad vége előtt emberelőnyben egyenlített a DAB: Azari lövése jutott a hálóba (1-1).

A harmadik harmadban is óriási iramban folyt a játék, mindkét csapat eldönthette volna a találkozó sorsát, ám a kapusok ezt nem hagyták.
A hosszabbításban Nagy maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és nem hibázott (1-2).

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Nagyon büszke vagyok a csapatra, ahogyan küzdöttek, ahogyan játszottak. Gratulálok a Dunaújvárosnak, mert a kulcspillanatokban a kulcsjátékosaik jobb megoldásokat választottak.

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - Nagyon kiegyenlített mérkőzés volt, ahol a kulcs az volt, hogy Sevela kiválóan védett. A Miskolc nagyon nyomott, de a végét nem bírták.

nika

Galanisz Nikandrosz kezében a magyar bajnoki kupával.

dab

A pillanat, amikor a Dab.Docler megnyerte a 2012/2013-as évad magyar bajnoki címét.