Magyar U20-kanadai U18: megvannak a keretek

2023.07.17. 17:00 |

Július 27-én a Vasas Jégcentrumban játszanak a magyar juniorok a jövő kanadai sztárjaival.

A Ladányi Balázs szövetségi edző vezette juniorválogatott jövő hétfőn kezdi meg a felkészülést a Vasas Jégcentrumban. A csapat élére a nyáron kinevezett szakvezető és stábja összesen hat edzést tart a keretnek a kanadai U18-asok elleni meccs előtt. A mieinknek ez lesz az első összetartása és a mérkőzése a szezonban, amelynek fő eseménye a decemberi, budapesti divízió 1/A vb.

A kanadaiak 24 játékossal érkeznek, akik közül 12-en az OHL-ben, nyolcan pedig a WHL-ben játszanak. A mostani névsorból többeket is elsőkörösnek jósolnak a 2024-es NHL-drafton, a hátvéd Sam Dickinson több listán is a negyedik helyen szerepel. A kanadai korosztályos együttes a cseh-szlovák közös rendezésű Hlinka-Gretzky Kupára utazik majd tovább Magyarországról.

A magyar U20-as keret:

Kapusok: Hegedüs Levente, Straubinger Zoltán, Váradi András

Hátvédek: Bajkó Botond, Domán Péter, Franyó Krisztián, Haranghy Bence, Horváth Donát, Rósa Levente, Salamon Zoltán, Szabó Péter, Vén Bendegúz

Csatárok: Balasits Barnabás, Barna Olivér, Dobos Mihály Bendegúz, Hiezl Balázs, Horváth Bence, Kocsis Botond, Laskawy Ferenc, Löbenwein Bálint, Makai Miklós, Molnár Zétény, Nemes Márton, Simon Levente, Szabó-Rácz Maxim, Tóth Péter, Weidemann Márk

A stáb:

Ladányi Balázs szövetségi edző
Arany Máté másodedző
Revák Zoltán másodedző
Hajek Márk kapusedző
Balázsi László felszerelés-menedzser
Dubóczki Dóra fizioterapeuta
Németh Gergely sportpszichológus
Végh Boldizsár csapatvezető

A kanadai U18-as keret:

Kapusok: Ryerson Leenders, Gabriel D’Aigle, Carter George

Hátvédek: Sam Dickinson, Ben Danford, Frankie Marrelli, Anthony Cristoforo, Charlie Elick, Henry Mews, Zayne Parekh

Csatárok: Maxim Massé, Malcolm Spence, Justin Poirier, Roger McQueen, Berkly Catton, Jordan Gavin, Ryder Ritchie, Cole Beaudoin, Ollie Josephson, Porter Martone, Liam Greentree, Michael Misa, Carson Wetsch, Cayden Linstrom

A részletes névsor itt olvasható.

A július 27-i mérkőzésre jegyek ide kattintva kaphatók.