Magyar keret a Sárközy Tamás Emléktornára

2024.10.21. 16:00 |

Három újoncot hívott meg Majoross Gergely szövetségi kapitány a novemberi tornára.

Kihirdette a magyar férfi jégkorong-válogatott keretét a szakmai stáb a Sárközy Tamás Emléktorna előtt. Három kapus, tíz hátvéd és 15 csatár kapott meghívót. Korábban még nem játszott a felnőtt nemzeti csapatban Csollák Márkó és Mihalik András, valamint a magyar felmenővel is rendelkező, honosítás előtt álló Simon Szathmáry.

A keret november 4-én kezdi majd meg a közös munkát a Tüskecsarnokban. A Sárközy Tamás Emléktornán a lengyel, az olasz és a szlovén együttes lesz az ellenfél.

A keret

Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Vay Ádám (HK Poprad, szlovák)

Hátvédek: Csollák Márkó (Hydro Fehérvár AV19), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Horváth Alex (Ocelari Trinec, cseh), Horváth Milán (JoKP, finn), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nilsson Henrik (Kalmar, svéd), Ortenszky Tamás (Winterthur, svájci), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJAHC), Szathmáry Simon (DVTK Jegesmedvék)

Csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Csányi Karol (Nitra, HK), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Mihalik András (DEAC), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nemes Márton (Mora IF, svéd), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sofron István (BJAHC), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, finn)

A stáb: Majoross Gergely szövetségi kapitány, Kiss Dávid másodedző, Szilassy Zoltán másodedző, Tokaji Viktor másodedző, Bartalis Balázs skill/videóedző, Samuli Nordman kapusedző, Puskás Sándor erőnléti edző, Hubay Zsombor fizioterapeuta, Mallinger Sándor fizioterapueta, Dr. Rybaltovszki Henrik csapatorvos, Nagy József felszerelés-menedzser, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Németh Gergely sportpszichológus, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek szakági vezető, Bóta Márton sajtó, Vörös Dávid fotó

A Sárközy Tamás Emléktorna programja:

November 7., 15.00 Szlovénia–Olaszország
November 7., 18.45 Lengyelország–Magyarország

November 8., 15.00 Szlovénia–Lengyelország
November 8., 18.45 Magyarország–Olaszország

November 9., 13.15 Olaszország–Lengyelország
November 9., 17.00 Magyarország–Szlovénia

Jegyek még vásárolhatók az Eventim oldalán.