Magabiztosan győztek a lányok

2014.11.08. 19:25 |

A IIHF szünet férfitornái mellett az U18-as lányainknak is alkalmuk van megmérettetni magukat a nemzetközi porondon. A kétnapos összetartást követően ma 17:00 órai kezdettel Ausztria U18-as válogatottját fogadtuk a káposztásmegyeri Jégpalota gyakorló pályáján.

A magyar válogatott kapujában – az októberi franciaországi túra keretből kimaradó – Polzer Renáta bizonyíthatott. A mérkőzés hatodik percében Pintér Hanna szerezte meg a vezetést Jókai Szilágyi Kinga átadásából. Ezt követően csak a mérkőzés felénél született újabb találat, amikor Jókai talált be az osztrák kapuba, két pontot szerezve ezzel a mérkőzésen. A 39. percben tovább növelte a magyar együttes az előnyét, Mayer Fruzsina szerezte a válogatott harmadik gólját, mindegyik egyenlő létszámnál született. A záró játékrészben szépíteni tudott az osztrák együttes, 45 percben beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

Az U18-as női válogatott november 9-én, vasárnap 10:30-as kezdettel újra megmérkőzik Ausztria együttesével.

Magyarország - Ausztria 3-1