Magabiztos sikerrel szerezte meg idei első hazai győzelmét a GYHK

2022.11.06. 19:48 |

A gyergyószentmiklósi együttes két emberelőnyös és Bodo révén egy emberhátrányos gólt is lőtt a Sportklubnak.

A házigazda GYHK-ba visszatérhetett Csiszer Ádám, míg a Sportklubnál újból ott volt a keretben a nyáron pont Gyergyóból Szeredába költöző Ferencz Csibi Róbert, Péter Balázs viszont nem állhatott a szakmai stáb rendelkezésére. Az első nagyobb helyzet Sylvestre előtt adódott, majd a 9. percben Bodo kapu mögötti visszapasszára érkezett Orban bántóan üresen, a kanadai-magyar csatár kapásból kilőtte a hosszút, 1-0. A túloldalon Becze egyenlíthetett volna rögvest, de kimaradt a ziccer. Egy késleltett gyergyószentmiklósi kiállítás alatt Becze szlalomozott végig az elalvó hazai védők között, Rinne hárított. Az emberelőny alatt Sofronék többször tesztelték a finn hálóőrt, sikertelenül. A kiegészülést követően újból a GYHK vette át az irányítást, a 17. percben Orban lövése sült be, a lecsorgót takarásból Haaranen ütötte be, 2-0. A folytatásban Silló durrantott fölé egy megugrást követően, végül Szkacskov lövése zárta a harmadot.

A második harmad elején Sárpátki állt ki két percre, Sofron lövésénél közel jártak első gólukhoz a vendégek. A kiegészülést követően Császár kapott 2+2 percet, de gólt mégis a GYHK lőtt: Orban és Bodo ugrott ki egy védővel szemben, utóbbi tette kapura a korongot, ami valahogy átpattogott a gólvonalon. Újfent emberhátrányba kerültek a hazaiak: a kiugró Sylvestre-t gyanús körülmények közepette eltüntette Kubát, a kontrából pedig szépített is a Csíkszereda, Láday kereszpasszát Sofron lőtte be, 3-1. Nemsokára megkapta harmadbeli negyedik kisbüntetését is a Gyergyó, Sylvestre-t vitték ki a támadóharmadból. Az emberelőnyből Becze járt legközelebb az üdvösséghez, de Rinne mamuttal hárított. Kisvártatva eljött az első hazai emberfór is, a GYHK szépen megjáratta a korongot, Vincze középről leadott lövése becsúszott a kapuba, 4-1. A harmadot Clarke kisbüntetése zárta.

A harmadik felvonás elején kettős emberelőnyben támadhatott a Sportklub, de jól zárt a hazai speciális egység, majd a kiegészülést követően Tranca lőtt kapuvasat a másik oldalon. A 48. percben Kubát szánta el lövésre magát, a pakk utat talált a rövid oldalon, 4-2. Négy perccel később újból kihasználta emberelőnyét a Gyergyó: egy tankönyvi akció végén Bodó lövésébe szúrt bele remekül a duplázó Vincze Péter. A hazai együttes biztos vezetése tudatában visszavett, őrizte az eredményt.

A GYHK két emberelőnyös és egy emberhátrányos góllal 5-2-es győzelmet aratott, Szilassy Zoltán csapata a szezon során először nyert hazai környezetben és megerősítette pozícióját a tabella második helyén, míg a Sportklub maradt a harmadik.