Magabiztos győzelmet aratott a Brassó

2022.11.26. 19:45 |

Az UTE egy harmadik tudta tartani a lépést a hazaikkal, végül 7 gólt kaptak.

A hazaiaknál ismét a nemrégiben szerződtetett Rylan Tóth állt a kapuban, Domingue felkerült a második sorba Sills helyére, míg a héten érkező légiós a harmadikba csúszott vissza. A vendég újpestieknél Kovács Sebestyén a szeredai mérkőzéshez képest ismét a szakmai stáb rendelkezésére állt, a vasak között Rajna kezdett.

A 6. percben a lilák friss igazolása, Jekonen tartotta bent a korongot a támadó harmadban, Kiss Patrik visszatette Shirleynek, az egyre jobb formába lendülő kanadai csatár a hálóba lőtt, 0-1. Nem telt el két perc, a Brassó az első emberelőnyéből egyenlített: Valchar tette kapura a korongot, a kipattanó Zagidullin elé került, a veterán csatár lövése Kiss Dániel és Rajna válla mellett a kapuba került. Kisvártatva Nemes adta el a korongot a semleges harmadban, Sills nagy helyzetét védte a vendégek portása. A 12. percben Domingue lövését követően leesett Rajna fejvédője, Valchar a kapuba tette a kipattanót, a bírók érvényesnek titulálták a találatot. Percekkel később egalizált az Újpest, megint a második sor volt eredményes, Shirley keresztpasszára érkezett üresen Kiss Patrik, majd fonákkal eltette a korongot Toth mellett. A harmad hajrájában Just kiállítását fújták be könnyed szívvel a játékvezetők, Boriszenko a játékrész utolsó másodpercében kapura lőtt a kékről, a korong a hálóba vágódott.

Ha hazai szemszögből jól alakult az első harmad hajrája, akkor a második kezdete álomszerűnek tekinthető, előbb Rajna fogta még Schaber ziccerét, de a 22. percben Williams centerezése kijött a válogatott hálóőrről, a kipattanót Sills lőtte be. Két perccel később Schaber emelt a kapu elé, a VanWormerrel küzdő Tornyai lábáról a kapuba vágódott a korong, 5-2. A 33. percben szépített az UTE: Kiss Patrik lövése akadt el a lábak között, Gajdó Tamás felszabadítása nem sikerült, Shirley vágta be önmaga második gólját, 5-3. Bő egy perccel később visszaállította a közte hármat a Brassó: Williams éles szögből leadott lövése valahogy átjutott Rajnán.

A harmadik harmad már csak formalitás volt, az Újpestben nem volt meg a kellő energia a felzárkózáshoz, a Brassó remekül menedzselte előnyét. Az 53. percre maradt még egy hazai gól: egy emberelőny lejártakor Gliga átlövése is a kapuba került. A Brassó viszonylag simán verte 7-3-ra az UTE-t, háromból két emberelőnyét kihasználta, míg a harmadikból megalapozta Gliga találatát. A Corona hétfőn a BJAHC-t fogadja majd, míg a kilencedik helyen egyre jobban lemaradó UTE Gyergyószentmiklóson vendégszerepel aznap.

Nyilatkozatok

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: "Jó meccs volt, jó eredménnyel. Büszke vagyok arra, ahogy reagáltunk. Még ha nyertünk is pénteken, a harmadik harmadban nyújtott teljesítményünk nem volt a legjobb, de most hosszú idő után a legkomplettebb meccsünket játszottuk. A három gólt korongvesztésekből szerezték. Ha a játékunknak ezt a részét is rendbe tudjuk tenni, nehéz lesz ellenünk játszani."

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: "Egyszerűen nem voltunk elég jók. A Brassó jó csapat, az új játékosokkal tovább erősödött, és tudja forgatni a sorokat. A játék minden elemében jobbak voltak. Nekünk magunk mögött kell hagynunk ezt a meccset, és hétfőn, a Gyergyó ellen mindent megtenni."