A MAC-nak jött ki jól a nyitány

2015.09.10. 22:32 |

Fergeteges hangulatban kezdődött az idei MOL Liga szezon a Tüskecsarnokban. A házigazda MAC ingyenessé tette a belépést a nyitómérkőzésre, így annak ellenére, hogy csütörtök estére került, közel teltház előtt mérkőzhettek meg a felek.

A hazai csapat szurkolótáborát a MAC utánpótlás korú játékosai alkották néhány profi dobossal kiegészülve, de az UTE kemény mag is megtöltötte a P szektort. A várakozásoknak megfelelően a ligaújonc kapujában Bálizs Bence, Újpestnél Ales Sila kezdett a kapuban. Tapogatózó játékkal indítottak a csapatok, az első tíz percben valamivel többet birtokolta a korongot a MAC, mégis az UTE szerezhette meg a vezetést a 13. percben. Nemes Benjámin korongja talált utat Bálizs kapujába.

Kifejezetten fegyelmezett játék folyt, az első büntetést a 26. percben ítélték a játékvezetők, a MAC támadhatott előnyben. Itt kezdett csak igazán felpörögni a meccs, az UTE jóformán ki sem tudott menni a védekező harmadból, de egyenlíteni nem tudott a hazai együttes. Nem sokkal később az Újpest előtt adódott létszámfölényes lehetőség, Mestyán volt szabálytalan, de jól működött a házigazda emberhátrányos védekezése. Olyannyira, hogy az UTE fel sem tudott állni támadni, a kiegészülést követően pedig fél percen belül ki is egyenlített a MAC. Roczanov maradt szabadon, egyedül vihette be a korongot a támadó harmadba, majd egy cselt követően Sila kapujában kötött ki a korong. Rögtön a vezetést is átvehették volna Terbócsék, de Kiss Ákos büntetését kivédekezte az Újpest, így a harmad végén 1-1-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

A harmadik játékrészre Terbócs büntetése húzódott át, de ezzel sem tudott mit kezdeni az UTE, sőt, megismétlődött a korábbi forgatókönyv, fél perccel a kiegészülés után a MAC szerzett gólt ismét. Klempa-Quinn-McDonald volt a korong útja, utóbbi pedig nem hibázott, megszerezte a vezetést. Egy perccel a gól után Tokaji ülhetett ki a büntetőpadra akadályozásért, de ismét bevált a letámadás a MAC-nak, a liláknak nem sikerült támadást építeni, végül Nagy Krisztián szerzett korongot a támadó harmadban és mattolta a kapust. Az emberelőnyben kapott gól után Szilassy Zoltán időt kért, de úgy tűnt, nem sikerült eléggé felráznia a csapatát, mert egy perccel később Hayes is feliratkozott a gólszerzők közé. 14 perccel a meccs vége előtt 4-1-re vezetett a hazai gárda. A harmad második felében még egy hajrát indított az Újpest, nyomás alá helyezte Bálizs kapuját, de egy ellentámadásból ismét Nagy Krisztián volt eredményes. Stipsicz büntetését kihasználva még visszajöhettek volna a meccsbe Kiss Daniék, de hibátlan maradt a MAC speciális egysége. Öt másodperccel a mérkőzés vége előtt Mihalik szépített emberhátrányban, így 5-2-es győzelemmel indított tehát a ligaújonc MAC a MOL Ligában.

Mestermérleg

Majoross Gergely: „Az ideálisnál sokkal idegesebbek voltunk, ez az első tétmérkőzésünk és az első hazai pályán. Azt hiszem mindeniben nagyon sok kérdőjel volt mindennel kapcsolatban: hogy hogy fog vizsgázni a csarnok, a zsűri, a fények, a hang, lehet, hogy 60 ember lesz, lehet, hogy 2560…szerencsére utóbbi valósult meg. És akkor ilyen mentális állapotban kell elkezdeni hokizni, arról nem is beszélve, hogy itt volt 8-9 srác, aki még soha nem élt meg hasonlót sem. Ennek megfelelően görcsösen, bár nagyon sokat dolgozva kezdtünk. Sok helyzetet tudtunk kialakítani, csináltuk azokat a dogokat, amiket megbeszéltünk, de nem nagyon jutottunk eredményre. Nagyon jót tett nekünk az első gól, kicsit megnyugtatta a kedélyeket és a harmadik harmadban már egészen jól játszottunk.”

Szilassy Zoltán: „Ez a meccs ékes példája volt annak, hogy negyven perc után egy jó helyzetben lévő csapat hogy rontja el a meccsét. Mikor nálunk volt a korong és mélységben tudtunk játszani, akkor domináltunk, helyzeteket alakítottunk ki, korcsolyáztunk. A harmadik harmadra lustán jöttünk ki, emberelőnyben a korongos embernek nem volt támogatása és nem korcsolyáztunk visszafele a backcheck-eknél sem. Nem értem, hogy ez miért történt, ezek még tavalyi hibák, úgyhogy most gyorsabban kell korrigálni, mint tavaly. Már most, a videó elemzés előtt úgy gondolom, hogy nagyon egyszerű és könnyelmű hibákból kaptuk a gólokat, ezek a hibák pedig nagyon könnyen javíthatóak, ez a pozitívum. Jól hokiztunk. Viszont azért dolgozunk egész nyáron, hogy teljes erőbedobással tudjunk hatvan percen át játszani, ehelyett negyven perc után olyan bugyuta hibákból kapunk gólokat, amit egy ilyen szintű ellenfél nyilván kihasznál. Bízom benne, hogy tanulunk ebből, az első negyven percre fogunk építkezni, kielemezzük a hibákat.”

A mérkőzésen két gólt szerző Nagy Krisztiánt is megszólaltattuk a mérkőzés után. „Egy kicsit nagyobb felelősséget kaptam, mint eddig az évek során azzal, hogy alkapitány lettem. Igyekszem ennek megfelelni és segíteni a csapatot ahol csak tudom. Úgy gondolom, hogy ez a mai egy zseniális kezdés volt. Talán nem domináltunk végig, de nem adtuk fel, végig küzdöttünk. Az első harmad kicsit nehézkesen ment, azonban a második és a harmadik már nagyon össze volt rakva.”

Fotó: Mudra László