MAC U10 nemzetközi siker Frankfurtban

2017.04.16. 18:30 |
A MAC tízévesei kiemelkedően teljesítettek Frankfurtban egy nyolc csapatos nemzetközi tornán. Német és svájci hokisokkal megmérkőzve, veretlenül jutottak el az arany mérkőzésig, ahol a tavalyi nyertes EHC Biel csapatát 5-4-re legyőzve, ismét elhozták Magyarországra a vándorserleget.

A MAC Budapest Jégkorong Akadémia közel 20 éve vesz részt a frankfurti szervezésű kétnapos Osterturnier 2017 elnevezésű kupán. A tornán való részvétel egyfajta fokmérője az itthon folyó szakmai munkának. Nem utolsó sorban remek lehetőség a gyerekek számára, akik saját bőrükön tapasztalhatják meg, hol tartanak a velük egykorú, a miénknél komolyabb hokis hagyományokkal rendelkező országok fiataljaihoz képest.

Itthon az U10-es korosztály által játszott 3-3 helyett, Frankfurtban 4-4 ellen folyt a játék, természetesen itt is kispályàn. A szabályok szigorúak, az edzők által összeállított sorokon változtatni nem lehetett, így 15 gyerek (2 kapus, 1 csere) játszotta végig a 7 selejtező mérkőzést, kizárva mindennemű taktikázás lehetőségét. A meccsek kétszer 15 percig tartottak, a nálunk megszokott kétszer 12 perchez képest. A test-test elleni játék itt is büntetést vont maga után: azonban itt nem büntetőlövést ítéltek, hanem a szabálytalankodó játékost azonnal kiállították az adott játékidő percében. A srácok szívvel-lélekkel hajtottak, hiszen már több hónapja készültek itthon a tornára. A trénerek több edzőmérkőzést szerveztek az UTE csapatával és saját EK-s fiataljaikkal.

„Ez a külföldi torna tökéletes lezárása a minisek kispályás játékának. Az elmúlt két napban folyamatosan azt próbáltuk a gyerekekkel megértetni és elhitetni: a legfontosabb, hogy jól érezzék magukat és élvezzék a játékot, a többi jön magától. A döntő, mint általában a döntők nagyon szoros volt, fordítani tudtunk a vesztes pozíción és a csapat okosan kihasználta az ellenfél hibáit. A srácok jobban akarták a győzelmet, mint a svájciak, így sikerült az élen végeznünk.” – nyilatkozta Tarnai Gergő, a győztes csapat edzője.

A tornán a MAC kis hokisai maguk alá gyűrték a Löwen Frankfurt két csapatát, az EHC Münchent, az EHC Bielt, a Schwenninger ERC-t, a GirlsEishockey de e. V-t és a Young Roosters csapatát Iserlohnból.