Az alapszakaszban összesen 1520 gól született, ez 6,9-es átlag, és nagy előrelépés az előző idénybeli 6,4-es átlaghoz képest. Egy meccsen a legtöbb találat 15 volt (Titánok-DAB 9-6, Capitals II-DAB 11-4, FTC-Titánok 8-7 - szétlövésben). Az FTC szerezte a legtöbb gólt, 182-t, míg a Vasas a legkevesebbet, 81-et. Három csapat, a DEAC, a Csíkszereda és a Vienna Capitals II is eljutott legalább 10 gólig egy meccsen.
A legjobb védelemmel az FTC büszkélkedhet, hiszen egyedüliként 100 kapott gól alatt maradt, 95-tel zárt. A legtöbb gólt a Capitals kapusai kapták, összesen 198-at.
A legtöbb kiállításpercet a Brassó gyűjtötte, 768-at, a legsportszerűbb csapat pedig a Vasas volt, 423 perccel.
Az alapszakasz pontkirálya a DEAC csatára, Hugo Turcotte lett 69 ponttal (28+41), megelőzve a 60-ig jutó Radim Valchart a Csíkszeredából (29+31), valamint a két 57 pontost, Braden Wallst, az FTC játékosát (34+23) és a szeredai Becze Tihamért (25+32).
A gólkirályi címen ketten osztozkodnak: a brassói Jereme Tendler és a ferencvárosi Walls 34 góllal. Érdekesség, hogy a két kanadai csatár a szezon előtt gyakorlatilag helyet cserélt, hiszen az előző idényben Tendler még zöld-fehérben játszott, Walls pedig a sárga-kékeknél, de a jelek szerint új csapatukat is jelentősen tudják segíteni.
A legtöbb lövéssel Radim Valchar próbálkozott a mezőnyben, 180 kísérletből 29 gólt szerzett. Egy játékos büszkélkedhet hibátlan mutatóval: a debreceni Erdei Zoltán mindkét lövése betalált.
A legtöbb asszisztot Turcotte adta, 41-et, megelőzve a 34-ig jutó Roberto Gligát (Brassó) és a 32-t elérő Beczét.
A legtöbb büntetést Garrett Clarke szedte össze, 171 percet, úgy, hogy idény közben elhagyta a Brassót.
Erősorrend:
1. FTC-Telekom: bár az utóbbi hetekben becsúszott néhány váratlan vereség, megnyerte az alapszakaszt a lendületesen játszó együttes.
2. Csíkszereda: egyre jobban kezd látszani az új edző munkája a csapaton, főleg a védekezés vált stabilabbá.
3. Brassó: nagy győzelmek és vereségek egyaránt benne vannak az együttesben, de mindenkinek kellemetlen ellenfélnek számítanak.
4. UTE: apránként lépeget előre a csapat, leginkább jó védekezésére építve. Ha a gólok is megérkeznek, sokáig juthatnak.
5. DEAC: szezon előtt talán kevesen várták a debrecenieket a felsőházba, de Hetényi Zoltán és Hugo Turcotte remeklésének is köszönhetően ott vannak.
6. Fehérvári Titánok: egyre kiegyensúlyozottabb és gólerősebb a csapat, jókor lendültek formába.
7. Gyergyó: felemás szereplés az új edző érkezésével is, magabiztosabb játékra lesz szükség a folytatásban.
8. Schiller-Vasas: 2019 eddig a Vasasról szól, egy meccs kivételével mindig szereztek pontot, ez pedig rendkívül biztató a középszakasz előtt.
9. Dunaújvárosi Acélbikák: hiába lőtt legtöbbször kapura, a hatékonysággal gondok vannak, és többször is győzelmet engedett ki kezéből a DAB. A védekezésen az ukrán Zaharcsenko kapus érkezése sem segített. Ha nem kapják össze magukat, a rájátszás is veszélyben lehet.
10. Hokiklub Budapest: az edzőváltás és az új légiósok érkezése után javulást mutat a gárda, még abban kell fejlődnie, hogy a szoros meccseit meg tudja nyerni.
11. Vienna Capitals II: néhány szép siker mellett főleg nagy vereségek. A folytatásban nem fér bele, ha három teljes sort sem tudnak kiállítani.
A középszakasz:
Felsőház
1. FTC-Telekom 6 pont
2. Csíkszereda 3
3. Brassó 2
4. UTE 1
5. DEAC 0
Alsóház
1. Fehérvári Titánok 6 pont
2. Gyergyó 4
3. Dunaújváros 2
4. Vienna Capitals 1
5. Schiller-Vasas 0
6. Hokiklub Budapest 0
(Fotó: FTC)