Lépésről lépésre halad a női válogatott

2021.11.10. 17:37 |

Csütörtök délben a lengyelek ellen kezdi meg az olimpiai selejtezőt a magyar női csapat Chomutovban. A csapat készen áll a rajtra.

Most vagy soha – ez a felirat fogadta a női válogatottat még Győrben, a konditeremben, mellé pedig olimpiai ötkarikát rajzolt Gallyas Gabriella erőnléti edző. Ez a mondat fejezi ki talán legjobban a női válogatott következő napjait. A tét ugyanis a történelmi olimpiai szereplés kiharcolása a csehországi Chomutovban. Három meccs választja el Pekingtől a mieinket, és ennyire közel még nem járt ehhez a lehetőséghez a női együttes, az előző játékok előtt ugyanis az előselejtező jelentette a végállomást. Most viszont a már sokszor bizonyító aranygeneráció a négy feljutás és a szintén történelmi A csoportos vb-s szereplés után egy újabb álmát érheti el - azt, amiről minden sportoló álmodik.

Ennek megfelelően dolgozott a keret Győrben, majd a vasárnapi megérkezés után már a helyszínen. Intenzív napokon van túl az együttes, hiszen amellett, hogy újra átvette a taktikai elemeket, két nagy iramú meccset játszott a már biztos ötkarikás résztvevő japánokkal. Az első találkozón 3-1-es magyar siker született, egy nappal később viszont az ellenfél 5-2-re jobbnak bizonyult. Chomutovban már némileg rövidebb, pörgősebb edzések szerepeltek a programban. Az utolsó foglalkozáson a speciális játékhelyzeteket gyakorolták a lányok, délben, nagyjából abban az időben, amikor majd a lengyelek elleni meccs is kezdődik csütörtökön.

„Más most a helyzet, mint a világbajnokságon volt, hiszen akkor az erősebb csapatok ellen kezdtünk, és a végén játszottunk a dánokkal. Akkor az hozzásegített ahhoz, hogy gyorsan felvegyük a tempót, gyorsabban játsszunk. Most viszont a papíron leggyengébb rivális lesz az első. Ez előnyös abból a szempontból, hogy vannak új játékosaink, és ez egy plusz lehetőség az összeszokásra, a játék csiszolására” – mondta Lisa Haley szövetségi kapitány.

A kanadai szakvezető – aki 2014-ben másodedzőként aranyérmes lett hazája válogatottjával – azt hangsúlyozza, hogy lépésről lépésre szabad csak tervezni, és nem érdemes előreszaladva már a csehek elleni vasárnapi meccsel foglalkozni. Annak ugyanis csak akkor lesz tétje, ha addig a lengyeleket és a norvégokat is legyőzi a magyar csapat.

Ezt vallja a válogatott valamennyi játékosa is, egyelőre tényleg csak a rajtról van szó, a szombati és vasárnapi ellenfél majd csak csütörtök délutántól lesz téma.

„Az első lépést próbáljuk megtenni, és a lengyeleket sem szabad leírni. Az összeszokottság lehet az egyik erősségünk most is, hiszen ez a generáció régóta játszik együtt, de jó látni, hogy a fiatalok is élnek a lehetőséggel, a gyorsaságukkal ők is sokat segítenek. Fontos, hogy agresszívak legyünk. Nyáron gyorsan fel tudtuk venni az A csoportos tempót, és most is erre lesz szükség" - nyilatkozta Kiss-Simon Franciska.

A lengyel csapattal legutóbb négy éve, még a magyar szövetség 90. születésnapjára szervezett eseményen találkoztak a mieink, akkor 8-1-es győzelmet lehetett ünnepelni a Papp László Sportarénában. A csütörtöki rivális a harmadik osztályban, a Divízió I/B-ben szerepel, és az októberi előselejtezőből a hollandok legyőzésével jutott tovább. A csapat nagy része az EWHL-es Katowicét erősíti, így nem ismeretlenek a magyaroknak sem.

Az olimpiai selejtező programja
November 11., csütörtök
12.00 Magyarország-Lengyelország
16.00 Csehország-Norvégia