Legyőzte Lengyelországot a felnőtt válogatott

2013.04.07. 21:02 |
4-2-es győzelemmel kezdte a felkészülést a magyar válogatott.

Nem kezdte túl jól a magyar válogatott a lengyelek elleni meccset, már a 4. percben Galant góljával vezetést szereztek a vendégek. Ezután volt egymás után két emberelőnye csapatunknak, ám egyiket sem sikerült gólra váltani. A 14. percben Sofron István viszont értékesítette Ladányi Balázs remek passzát.

A második játékrész sokkal jobban sikerült magyar szemszögből, összeszedettebb lett a játék, egy emberfórban pedig a vezetést is megszerezték a fiúk: Vas János passzolt a kapu előtt üresen maradt Nagy Gergőnek, aki nem hibázott. A 37. percben a lengyelek lőttek egy gólt, a bírók azonban visszanézték a szituációt és nem adták meg, mert elmozdult a kapu mielőtt a korong a hálóba ért volna.

Az utolsó húsz perc második felében Kovács Csaba révén kétgólosra duzzadt a magyar előny. Az 56. percben azonban válaszoltak a lengyelek, Dronia szépített. A vége előtt négy másodperccel Vas János még az üres kapuba passzolt, így Magyarország-Lengyelország 4-2

Sofron István szerint erre számított a csapat, hiszen győztek. "Tudtuk, hogy nem lesz olyan könnyű meccs, jó erőt képvisel a lengyen válogatott. Mi a felkészülés közepén vagyunk, elég kemény edzéseken vagyunk túl, egy hét van még vissza a világbajnokságig. Új taktikát játszunk, vannak még dolgok, amikben fejlődnünk kell, de ez normális. Úgy gondolom, hogy egyre jobban játszunk, és látszik az eredmény is. Nagyon örülök annak, hogy Szuper Levente a kihagyása utáni első mérkőzésén győzelemmel tudott bemutatkozni, ez külön öröm mindannyiunk számára. Boldog vagyok, hogy nyertünk, összességében teljesítettük, amit kitűztünk magunk elé."

Rich Chernomaz is örült a győzelemnek, bár a tréner nem teljesen elégedett. "Élegedett vagyok azzal, hogy nyertünk, de még bőven van hová fejlődni. Nagyon lassan kezdtünk, a második és harmadik harmadban lettünk erősebbek. Mondjuk erre azért számítottunk valamennyire, hiszen tegnap is két edzésünk volt, nagyon sokat dolgoznak a fiúk az elmúlt napokban. Keményen játszott az ellenfél, és pont erre volt szükségünk. Szuper Leventének ez volt az első meccse egy éve, és megnyerte, ami nagy önbizalmat adhat. Összességében úgy láttam, elég biztosan állt a kapuban. A következő meccsen nem szeretnék változtatni a sorokon, az a legfontosabb, hogy a kémia meglegyen a srácok között, nem szerencsés cserélgetni az embereket. A japán meccs után pedig kihirdetem a végső keretet."