Ladányi Balázs: még nem fognám meg az ásót

2024.08.23. 08:14 |

A helyzetkihasználásban és a speciális játékokban kell javulnia a magyar U20-as válogatottnak – mondta a szövetségi edző a rangos svédországi torna után.

Egy győzelemmel és négy vereséggel zárta a karlstadi Super Challenge tornát a magyar U20-as válogatott.

„Elég sok pozitívumot kaptunk a játékosoktól, de a helyzetkihasználásban és a speciális játékokban sokat kell fejlődnünk. Kevés gólt lőttünk emberelőnyben és viszonylag sokat kaptunk emberhátrányban, ezt még kell csiszolnunk, hogy megtaláljuk azokat az embereket, akik erre a legalkalmasabbak. Ha tényleg csak a statisztikákra hagyatkozunk, akkor volt jó pár olyan meccs, ahol felülmúltuk az ellenfelet, mégis vereséggel jöttünk le a jégről. A Karlskoga ellen 38:23 volt a kapura lövési arány a javunkra, aztán 1-4 lett a vége. Az első két harmadban a korong szinte csak nálunk volt, mi játszottuk a hokit, de egy-egy megugrással meg emberelőnyös helyzettel tudtak győzni. De mondhatnám akár az olaszok elleni meccset, ahol kiizzadtuk a 2-1-es győzelmet, pedig 48:21 volt a kapuralövési arány, vagyis nagyobb is lehetett volna a különbség. Sok újoncunk volt ezúttal, és valahogy nem tudták hozni azt, amit korábban U18-ban nyújtottak. Elég nagy ugrás van az U18 és az U20 között, ugyanúgy, ahogy az U20 és a felnőtt között is, Decemberig van időnk megtalálni azokat az embereket, akik a legjobban fel tudják venni a versenyt és a tempót. Ezzel együtt jó visszajelzéseket kaptunk, jó alapanyaggal dolgozhatunk” – összegezte a torna tapasztalatait Ladányi Balázs szövetségi edző, aki ezúttal 2007-es és 2008-as születésű játékosokat is kipróbált.

A csapat hat nap alatt teljesítette az öt mérkőzést, ami a vb-menetrendhez képest még feszítettebb tempót jelent.

„Taktikailag lehet azt mondani, hogy fegyelmezettek voltunk, de a taktikai fegyelemhez hozzátartozik a cseréknek a hossza is. A harmadik meccs után értették meg a srácok, hogy mennyit számít az, amikor időben lejönnek cserélni, és onnantól kezdve volt teljesen más volt a játéknak és a meccseinknek a képe. Ha ugyanis hulla fáradtan jön le a jégről, a következő cserére sem tud olyan erőbedobással és robbanékonysággal felmenni. A negyedik és ötödik meccs ilyen szempontból már jobban sikerült. A Karlskoga ellen játékban jobbak voltunk, csak eredményességben nem, aztán az olaszok ellen jól is játszottunk és eredmény is párosult hozzá, bár nem olyan arányban, ahogy szerettük volna – de a győzelem az győzelem. Jó volt úgy hazajönni, hogy behúztuk az utolsót, még ha nyögvenyelősen is.”

Ladányi Balázs szerint jó, hogy most, még augusztusban kijöttek a hibák, hiszen van idő rajtuk dolgozni, és a korosztályt váltó játékosok is hamar megtapasztalhatták, mit jelent ez a szint.

„Augusztusban járunk, sok felkészülési időnk nem volt a tornára, és különböző okok miatt hiányzott több olyan játékos, aki komoly esélyekkel rúg majd labdába a világbajnoki keretbe való kerülésért. Úgyhogy nem fognám meg az ásót és nem kezdeném el temetni magunkat azért, mert ez a torna így sikerült. Az elég beszédes, hogy a kellő lövés szám megvolt, csak kevés gólt szereztünk.”

Az U20-as korosztály legközelebb novemberben találkozik, akkor Franciaországba utaznak nemzetközi tornára.

„Addig a klubokban folytatódik a munka, bízhatunk abban, hogy minden játékos kellőképpen fel lesz készülve, és sokkal jobb, a csúcshoz közeli állapotban játszik majd. A világbajnokság előtt két felkészülési meccsünk lesz, vagyis öt lehetőségünk van még fejlődni és javulni a vb kezdetéig” – emelte ki Ladányi Balázs.

A divízió 1/A vb-t Bledben rendezik, a friss feljutó Szlovénia mellett a norvég, a francia, a dán és az osztrák együttes vár a magyarokra december 9. és 15. között.

A magyar U20-as válogatott kerete:

Kapusok: Pásztor Viktor (Rock Springs Grizzlies, amerikai), Király Olivér (Ontario Hockey Academy, amerikai), Gergely Hunor (Újpest Jégkorong Akadémia)

Hátvédek: Jurkovics Bence (Dunaújvárosi Acélbikák), Orosz Dominik (DVTK), Franyó Krisztián (UTE), Szivák Gergő (BJA), Szongoth Döme (Ingolstadt, német), Polónyi Nándor (Ontario Hockey Academy, amerikai), Rósa Levente (UTE), Prém Zsombor (Újpest Jégkorong Akadémia)

Csatárok: Makai Miklós (DVTK), Mihalik Gergő (DEAC), Keresztes Zsombor (FEHA19), Németh Zalán (FEHA19), Szabó Rácz Maxim (UTE), Pásztor József (DVTK), Schwartz Gergő (Rock Springs Grizzlies, amerikai), Hiezl Balázs (Pueblo Bulls, amerikai), Lobenwein Bálint (Lake Forest Academy, amerikai), Mester Máté (Újpest Jégkorong Akadémia), Antonijevic Aleksandar (FEHA19), Lőczi Barnabás (Újpest Jégkorong Akadémia), Szongoth Domán (KooKoo, finn)

A magyar U20-as válogatott eredményei:

Farjestad BK (svéd)-Magyarország U20 3-1 (3-0, 0-1, 0-0)
Magyarország U20-Franciaország U20 2-4 (2-3, 0-1, 0-0)
Magyarország U20-Valerenga IF (norvég) 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)
Magyarország U20-BIK Karlskoga (svéd) 1-4 (0-0, 0-2, 1-2Ö
Magyarország U20-Olaszország U20 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

Fotók: Eric Åhlberg - The Nordic Season