Kovács Csaba lett az MJSZ elnöke

2015.06.30. 11:15 |

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a Magyar Jégkorong Szövetség június 30-án, melyre a korábbi elnök, Németh Miklós lemondását követően volt szükség.

"Házon belül" választott új elnököt az MJSZ küldöttgyűlése, miután a megadott határidőig a tagszervezetek részéről nem érkezett be javaslat a Jelölő Bizottsághoz. Így a Szövetség az elnöki pozícióra Kovács Csabát, eddigi szakmai alelnököt javasolta, hiszen hosszú ideje a magyar jégkorongsportban tevékenykedik és jól ismeri a sportág sajátosságait. Az ezáltal megüresedő alelnöki pozícióra dr. Kolbenheyer Zsuzsanna személyében újabb jelöltet állított a bizottság, és mivel mindketten megszerezték a küldöttgyűlés többségének szavazatát, mától ők töltik be ezeket a pozíciókat az MJSZ vezetőségében.

Mindkét kandidált a tisztségeket azzal a feltétellel vállalta, hogy szerepük ideiglenes a posztokon mindaddig, amíg megtalálják azt a személyt, aki hosszútávon képes és hajlandó lesz betölteni az elnöki szerepet.

Megválasztásra került továbbá a Felügyelő Bizottság új elnöke Örsi Bence személyében, illetve a tavaly beválasztott Korcsinszky György mellé tagként csatlakozott Horváth László, aki Krausz Györgyöt váltotta.

Fotó: Mudra László - MJSZ