A járványhelyzet jegyében döntés született a leány és fiú korosztályos válogatottak munkájának és programjának átstrukturálásáról.
A koronavírus-járvány hatásai a korosztályos válogatott programokra is befolyással voltak 2020 második felében. A Magyar Jégkorong Szövetség a szezon elején úgy döntött, egyszerre vezet be a mindenkori pandémiás helyzettel összefüggő szigorú intézkedéseket, illetve tartja fenn az utánpótlás-korosztályok fejlesztési programjait. Teszi ezt attól függetlenül, hogy a játékosok mennyi és milyen minőségű nemzetközi megméretésen tudnak részt venni.
Folyamatosan figyelemmel kísérjük az események alakulását, mérlegeljük a kockázatokat, egyszersmind fontosnak tartjuk a tiszta és nyílt kommunikációt a játékosokkal. Meggyőződésünk, hogy így tudjuk a kialakult bizonytalan helyzetet enyhíteni és értékén kezelni. A kormány által is előírt intézkedéseket szem előtt tartva az összetartásokat átütemezzük, de megszervezzük, az egyéni fejlesztési terveket naprakészen tartjuk. Ráhatásunk a saját szervezésünkben megtartott táborokra van, ám a nemzetközi színtéren esedékes kiemelt események – így a korosztályos világbajnokságok – elhalasztásával kapcsolatban értelemszerűen nincs mozgásterünk.
Az érintett szövetségek képviselőivel egyeztetve az IIHF előbb az U18-as női és az U20-as férfi, majd néhány héttel később az U18-as fiú világbajnokságokat is törölte a versenynaptárból, így kénytelenek voltunk elfogadni: világbajnokságok nélkül maradunk a 2020/2021-es szezonban. A lehangoló hírek feldolgozása után az előttünk álló időszakot szeretnénk a lehető leghatékonyabban kihasználni, a világbajnokságoktól eleső korosztályok játékosainak csalódottságát enyhíteni, egyben lehetőséggé formálni, az alapos felkészülést folytatni, egyúttal fókuszba helyezve a következő világeseményeket. Alapos mérlegelést követően a jelen helyzetben tervezhető leghatékonyabb tehetséggondozás érdekében az alábbi döntéseket hoztuk.
A decemberi összetartások során az edzői stábok minden érintett korosztállyal megállapodtak arról, hogy januárban tájékoztatják a továbbiakról a játékosokat és a klubedzőket. A 2020 végi táborokat kiértékelve, az egyéni fejlődést előtérbe helyezve a vezetőedzők visszajelzést adnak a fiúk különböző korosztályokban végzett munkájáról, és a számukra megfelelő soron következő korcsoporthoz irányítják. Az átadás-átvételi folyamat a képességfejlesztő korosztályokat (U15 és U14) nem érinti. A női szakosztályunkban jelentős változás nem történik, a 2001-2002-es korosztály számára márciusban és áprilisban szeretnénk plusz összetartások formájában lehetőséget biztosítani a készségek erősítésére azzal a céllal, hogy a felnőtt válogatottban minél hamarabb bemutatkozhassanak a tehetségeink.
Ezzel szemben a 2022-es junior-világbajnokságra készülő, az ifjúsági korosztályból kiöregedő 2003-as születésű játékosokat Svasznek Bence Horváth Andrásnak adja fel. Mayer Péter a fejlődésük releváns szakaszában járó 2005-ös születésű tehetségeit – a delegálást 25 főben maximálva – Svasznek Bence ifjúsági világbajnokságára készülő U17/U18-as bő keretéhez irányítja. Az U16-os korosztály fennmaradó részének programja fut tovább a tervezett elvek mentén – Mayer Péter gondozásában –, egészen a 2020/2021-es szezon végéig, lehetőséget biztosítva az első válogatott korosztályba lépő jégkorongozóknak a részletek alaposabb és koncentráltabb megismerésére.
A folyamatos alkalmazkodás és újratervezés jegyében a csonka szezon után a 2021/2022-es évadot a megszokott korosztályi lépcsőkkel indítjuk ez év július/augusztusában, folytatva az előrehozott átstrukturálással elindított folyamatokat és programokat.