Kontinentális Kupa jövőre is

2014.06.18. 12:09 |

Már hagyományosnak mondható, hogy a Kontinentális Kupa éves konferenciája Magyarországon kerül megrendezésre, ahol döntenek a bajnokság mentéről és szabályairól.

2014. június 28-án Budapestre látogat a Kontinentális Kupa szervezéséért felelős IIHF delegáció, valamint a résztvevő egyesületek képviselői.

Az éves találkozón összesítik majd a tavalyi kupa lebonyolítása során szerzett tapasztalatokat, amelyek fényében előrevetítik a jövő évi teendőket. A csapatnevezések megállapítását követően kerül terítékre a konferencia leglényegesebb napirendi pontja, a háromkörös fordulók helyszíneire pályázók előadása, majd azok mérlegelése és elfogadása.

A tavaly derekasan küzdő és szép eredményt elérő Dab.Docler MOL Liga csapat 2014-ben is jégre lép majd, és egyben a második forduló szervezőjeként is jelentkezik.

A 2013-14-es kupáért való küzdelemben a C csoportban indult dunaújvárosi alakulat első körben a MOL Ligából már jól ismert HSC Csíkszeredát, majd a Slavija Ljubljanát, végül a Cracovia Krakow csapatát győzte le, ezzel csoportelsőként lépett tovább. A szuperdöntő előszobájának számító E csoportban a norvég Stavanger Oilers (akik aztán megnyerték a kupát), valamint a dán és a fehérorosz bajnok csapatok várták az acélbikákat. Egy győzelem és két vereség lett a mérleg, amellyel a harmadik helyen zárt a magyar bajnok.

A soron következő Kontinentális Kupa sorsolása alapján jövőre sem lesz könnyű dolga a Dab.doclernek.

"A" "B" "D" "F"
CSKA Sofia BUL Fischtown Pinguins Bremerhaven GER Ritten Sport Hockey AS GmbH ITA "D" csoport első
Club Gel Puigcerda ESP Belfast Giants GBR Blue Fox Heming DEN "D" csoport második
HK Beostar SRB Tilburg Trappers NED HC Ertic KAZ "E" csoport első
Izmir BJBSK TUR "A" csoport győztese   "B" csoport győztese   "E" csoport második