Könnyedén nyert a listavezető BJA a FEHA19 ellen

2022.10.25. 20:48 |

A keddi játéknap egyetlen mérkőzésén a listavezető BJA HC fogadta a sereghajtó FEHA19-et. Nem történt meglepetés, a budapestiek 9–2 nyertek.

A meccs tulajdonképpen már az első harmadban eldőlt. A FEHA19 a 7. percig tudta tartani a BJA-t, éppen támadtak, amikor Viikila a megszerzett koronggal két védő gyűrűjében kiugrott, meg sem állt a kapuig, és bevarrta a gólt. Négy perccel később Nagy Krisztián cseleivel és gyorsaságával nem tudtak mit kezdeni a fehérvári védők, a csatár lövését még védte Zupancic, a kipattanó korongot Tóth Richárd gyűjtötte be, visszapasszolt Nagyhoz, aki másodszor már nem hibázott. Újabb négy percet követően McCormick szerzett korongot a felezőnél, kettő az egyben elmentek Varga Kadennel, aki a társtól kapott korongot a hálóba lőtte. A 18. perc kezdetén érkezett a BJA negyedik találata: a hazaiak szétszedték a vendégek védelmét, a kapu előtt kettő az egyben maradtak a védővel, Schleckmann szélről Elohoz passzolt, ő meg a védő előtt Galohához, neki már csak annyi dolga volt, hogy belőjje a ziccert.

A fehérváriaknak annyi sikerélmény jutott a második harmad elején, hogy kivédekeztek egy emberhátrányt. A meccs felénél azonban bármennyire próbálkoztak, nem tudták elvenni a korongot az előretörő BJA-soktól, ráadásul Szabó Bencéről olyannyira megfeledkeztek, hogy a védő a kapu előtt várta a korongot, ami Viikilától érkezett is, az ex-fehérvári játékos meg belőtte az ötödiket. A hatodikot Schleckmann szerezte, az első lövésébe még beleállt Zupancic, de a kipattanóból már eredményes volt. A harmad végén a vendégek kivédekeztek egy újabb fórt, aztán előnyben játszhattak volna, de végül négy a négy ellen fejezték be a csapatok a játékrészt.

A harmadik harmadból öt perc telt el, amikor ismét faképnél hagyták a BJA játékosai a fehérváriakat, ezúttal Tóth Péter nézett farkasszemet a kapussal, és egy rövid videózás után biztossá vált, hogy gólt lőtt, a korong a hátsó kapuvasról pattant ki. Két perccel később Csollák Márk szépített nevelőegyesülete ellen, majd röviddel ezután éppen őt állítottak ki, a fórt szinte azonnal kihasználta a BJA, amelynek nyolcadik találatát Garát Zsombor szerezte. Erre azonban volt válasza a FEHA19-nek, Rétfalvi lőtt szép gólt, a túloldalon pedig Zupancic védett ki bravúrral egy ziccert.

A 9–2-es végeredményt tizenkét másodperccel a vége előtt Elo állította be egy közelivel. Simán nyert a listavezető BJA.

Kangyal Balázs, a BJA HC vezetőedzője: – Minden harmad első öt percét szerettük volna hiba nélkül végigjátszani, sikerült is. Szépen és kreatívan jégkorongoztunk, ötvenet lőttünk kapura, és jól használtuk ki a helyzeteinket. Azt mondtam a srácoknak, hogy klassz volt, jó volt, éjfélig lehet rajta elmélkedni, de aztán az új feladatokra kell koncentrálni – lesz belőlük bőven.

Arany Máté, a FEHA19 másodedzője:
– A mérkőzés mellbevágóan megmutatta, hol tart a csapatunk. Az összes hibánkat kegyetlenül megtorolta az ellenfél, ilyen körülmények között kell a leginkább összetartanunk. Néha jól hozzuk ki a korongot, ígéretes támadásokat vezetünk, de a hibáinkért nagyon drága tanulópénzt fizetünk.