Kőkemény playoffmeccsen szerzett vezetést a DVTK az FTC ellen

2023.02.18. 17:57 |

A párharc parázs nyitó felvonását a háromszor is vezetést szerző, harmadszorra már meg is tartó miskolciak nyerték meg hatalmas harc után.

Mindkét szakvezető megkeverte némileg a kezdőket a két együttes legutóbbi (a csapatok utolsó előtti alapszakasz)bajnokijához képest. A DVTK-nál Voris, a Fradinál viszont Arany hiányában ismét Nagy Kristóf kezdett, a hazaiaknál Szirányi és Bennett most az első bekkpárt alkotta, Kiss Roland és Vojtkó a harmadik ötösbe költözött. A vendégeknél Sointu betegség miatt nem volt, így Tóth Adrián került fel jól ismert társai, Kulmala és Nagy Gergő mellé.

Az elejétől fogva kemény, jó iramú playoffmeccset láttunk. A fizikális játék nyomán a DVTK került először előnybe már 4 perc után, az FTC jól védekezett, majd Kiss Roland és Turbucz kapott egy páros kiállítást egy kakaskodást követően. Fél percre rá a zöld-fehérek is fórhoz jutottak, Skrabov kiszórása után 4 a 3 ellen Vorisnak kellett nagyokat fognia. Immár egyenlő létszámnál, hat perccel az első szünet előtt Páterka lőtt ígéretes szögből, odaért egy ütő, majd Szirányi veszélyeztetett, s ért vissza jól utána. Kicsivel több mint három minutum volt hátra, amikor egy támadó kéknél elszórt koronggal lefordult a Fradi, Betteridge közeli lövését Voris védte és feküdt rá a veszélyes pakkra. Nagyon egálos, tipikus párharcnyitó playoffharmad volt kevés, 5-5 kaput eltaláló lövéssel, a bulielhozatalban volt egyedül jelentős különbség, 8-4 a Miskolc javára.

A fordulás után az FTC kezdett lendületesebben, egy hazai bulielhozatal után viszont Bennett bombáját kapta le Nagy, majd egy szép passz után Kulmala helyzete halt el. Válaszul Berdnyikov lövése után Razumnyak éles szögből veszélyeztetett, Nagy a helyén volt a rövidnél. A meccs feléhez közeledve aztán Kulesov cselezte be magát a támadóharmadba, nagy lövését fogta a kapus, majd Mattyasovszky helyzete maradt ki – egyre inkább átvette az irányítást a DVTK. Ennek végül ki más, mint Razumnyak révén lett meg az eredménye. Az orosz házi gólkirály a palánk mellett szedett össze egy elhagyott korongot, középre húzott vele egy szép csellel, türelmesen kivárt, áttette a fonákjára és a kapus mozgásával ellentétesen húzta be a lábai között. Gyönyörű góllal vezetett a DVTK, egy klasszis megmozdulás jelentette a különbséget félóra után (1-0). Gyorsan, két és fél percre rá egyenlített azonban az FTC: Seregély szerezte meg jókor szezonbeli első találatát, miután egy lövőcsellel megfektette a blokkolni szándékozó Razumnyakot, lövése pedig Miskolczi térdén megpattanva vágódott a hazai hálóba. Az egalizálás után kezdett kimondottan paprikássá válni a hangulat. Előbb Tóth Adrián találta meg sokadszorra Vorist, ezúttal egy kapu mögötti szituációnál, majd a kapu előtti keménykedések, odacsapások nyomán alakultak ki komoly tömegjelenetek. A pankrációk nyomán szépen felsorakoztak a renitensek mindkét büntetőpadon, összesen 9-en(!), 5 a 4 arányban – a bonyolult matek vége az lett, hogy a jégen ugyanilyen arányú miskolci előny következett a tömegverekedést kirobbantó Razumnyak-helyzet után. A második miskolci gól viszont már a kiegészülés után következett. Berdnyikov tartotta meg Kulesovnak, az orosz-magyar remek passzal fordított át az üresen érkező Páterkának, a nagy szezont futó támadó pazar csel után mattolta Nagyot (2-1).

A záró játékrész elején másodszor is egyenlített az FTC-Telekom. Egy vendégtámadás során hagyott ki többször is a miskolci védelem: előbb hárman is egyvonalban hátrálva hagyták lőni az ellenfelet, majd Sailio tehette rá közelről, a centerposztról kétszer is – másodszor is teljesen zavartalanul tehette ezt, ekkor már Voris is tehetetlen volt. A 47. percben azonban harmadik alkalommal is megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Marva emelt ki egy korongot a játéktérről, a játékkésleltetésért jogosan megítélt kisbüntetés alatt Berdnyikovra nem jutott ember létszámhátrányban, az orosz Wehrs lekészítését követően Ovecskin-szögből bombázott kapásból a hálóba (3-2). A hátralévő időben a Miskolc stabil volt hátul, elöl Razumnyaknak akadtak még veszélyes lövései, majd hat perccel a lefújás előtt Sailio ütközte le látványosan Galajdát a palánk mellett. Újabb gól azonban már nem született, a DVTK így kőkemény playoffmeccs, óriási küzdelem után otthon tartotta a negyeddöntő nagyon fontos nyitó összecsapását – folytatás vasárnap 18 órától ugyanitt, a Népkerti Jégcsarnokban.

Tokaji Viktor, vezetőedző, DVTK: "Hazai pályán ilyen közönség előtt mindig jó dolog nyerni. A mai mérkőzés bebizonyította, hogy egy parázs hangulatú párharc lesz. Tudtuk kontrollálni a mérkőzést, ez volt a döntő faktora ennek a meccsnek, nem engedtük ki a kezünkből a kezdeményezést. A Ferencváros jött az eredmény után, de mindig meg tudtunk újulni. Ezt a játékot kell folytatnunk, egy kis lépcsőfokot tettünk meg, de már a holnapi hazai meccsre koncentrálunk."

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: "Nagyon jó hokimeccs volt, egy igazi rájátszás találkozó. 1-0-ra vezet az ellenfél, de ez a rájátszás, amit a rövid memória jellemez. Holnap jön egy újabb meccs, lehet látni, hogy a DVTK egy rendkívül jó csapat, ezt most is bebizonyították, jól küzdenek. Minden tudásra és minden akaratra szüksége van annak, aki ebben a csarnokban nyerni szeretne. Közel voltunk hozzájuk, egy emberelőnyös lövés döntött."