Kiütötte a listavezető BJA a Dunaújvárost

2022.12.27. 21:07 |

Bár az első harmadban csak egyszer vette be a vendég kaput a BJA, később kinyílt a gólcsap. Elo triplázott, Culigin duplázott, simán nyert az éllovas.

Az Erste Liga keddi játéknapján egy szárnyaló és egy szenvedő csapat küzdött meg egymással a Vasas Jégcentrumban. A Budapest Jégkorong Akadémia HC a Magyar Kupát és az Erste Ligát is figyelve az elmúlt hét mérkőzésen győztesként hagyta el a jeget, ráadásul a kupában pont a DAB-ot verte oda-vissza. A sérülésekkel küzdő Dunaújvárosi Acélbikák csapata pedig tíz mérkőzés óta nem tud nyerni.

Az első harmad a hazai gárda dominanciáját hozta. A 6. percben, az első veszélyesebb szituációban Molnár lőtt, ám a 17 éves cseh kapus, Valenta hárított. Később Tóth Richárd lövéseinél is a kapus védett. A 18. percben viszont megtört a jég: Mirko Djumic fordult be a kapu mögül, majd kisebb nehézségek után a hosszúba tessékelte a korongot (1-0).

Mindössze 48 másodperc telt el a második harmadból, máris 2-0 állt az eredményjelzőn: Djumic tört be a kapu elé, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ilya Culigint, aki nem is hibázott (2-0). A 25. percben jött a második Culigin-találat: a fehérorosz légiós a gólvonal mögül kezdett egyéni akcióba, majd senkitől sem zavartatva fordulásból kilőtte a hosszút (3-0). Az első kiállításra a meccs feléig kellett várni, Mihalikot zavarták ki a játékvezetők. A BJA kihasználta az adódó lehetőséget: Viikila találta meg Schlekmann Márkot a kapu előtt, aki könnyedén beforgott, és betalált (4-0). A 36. percben a Culigin lövése után lecsorgó koronggal Kirils Galoha a változatosság kedvéért a kapu mögül ráfordult, és Valenta közreműködésével növelte az előnyt (5-0). Ám a hazai gólzápornak még mindig nem volt vége: a 40. percben, emberelőnyben mintaszerű gólt ütött a BJA: Viikila lőtt passzát Eetu Elo kapásból bombázta hálóba (6-0).

A 41. percben szépítettek a vendégek: Szalma középre tett korongját Somogyi állítgatás nélkül a kapuba ütötte (6-1). Alig telt el egyetlen percm válaszolt a hazai gárda: Elo korongszerzés után egy az egyben verte Valentát (7-1). A 47. percben kettős előnybe került a DAB, de nem sikerült gólra váltani a lehetőséget. Az 53. percben Szabó felpasszolt korongját McCormick egyből tette Tóth Richárd elé, ő pedig nagy erővel bombázott a kapuba (8-1). Pár másodperc elteltével Elo triplázott, a hosszút kilőve (9-1). Több találat már nem esett a mérkőzésen.

A BJA HC a második harmadban állva hagyta a DAB-ot, és továbbra is az Erste Liga élén várhatja a DEAC elleni idegenbeli meccset, majd erdélyi túráját. A Dunaújvárosi Acélbikák a kilencedik helyen állnak és három hazai találkozó vár rájuk, a DVTK, a DEAC és az Újpest ellen.

Nyilatkozatok

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJA: „ Szakmailag nem nagyon akarok semmit mondani. Örömteli dolog, hogy speciális helyzetekben kimondottan jól játszottunk, jók voltunk emberelőnyben és eredményesek, és jól játszottuk az emberhátrányokat is, bár nem volt sok. A legfontosabb, hogy szép számú közönség előtt így zártuk a hazai évet. Még egy mérkőzés van ebben a naptári évben, de az idegenben lesz, úgyhogy nagyon örülünk, megvan a három pont, nagyjából el is felejthetjük.”

Niko Eronen, vezetőedző, Dunaújváros: „Azt gondolom, hogy az első harmad rendben volt, tudtuk csinálni azokat a dolgokat amiket akartunk. Aztán gyorsan kaptuk a második, majd a harmadik gólt és onnantól úgy éreztem, hogy lehetetlen küldetéssé vált számunkra az, hogy visszataláljunk a helyes útra. Sajnálom a fiatal kapusunkat, hogy az első felnőtt meccse így alakult. Volt pár szép védése, nem kell nagyon szomorkodnia.”