Kikapott a lengyelektől a válogatott

2017.11.10. 21:41 |
A magyar válogatott 4-1-re kikapott a lengyel csapattól a Roland Divatház Négy Nemzet Torna első napján.

Mindkét csapat kerete sokat változott másfél hónap alatt, a Magyar Jégkorong Szövetség 90. születésnapjára rendezett mérkőzés óta, hiszen ezúttal a légiósok, valamint az EBEL-ben játszók is rendelkezésre álltak. Ez volt a két együttes 56. mérkőzése, az eddigi mérleg 18 magyar győzelem, 31 lengyel siker és hat döntetlen. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány a kapuban Rajna Miklósnak szavazott bizalmat, míg Ted Nolan, a lengyelek szakvezetője John Murray helyett Przemyslaw Odrobnyt helyett szerepeltette.

A magyar válogatott alaposan bekezdett, s először Benk András dolgoztatta meg a lengyel kapust, majd Lopuski egy kontrából veszélyeztetett. A negyedik percben Bartalis István előtt adódott nagy helyzet, míg a másik kapu előtt Kevin Wehrs korongeladása után hördült fel a közönség, de a rivális mellé lőtt.

Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, a mieink főleg távolról próbálkoztak, aztán Sebők Balázs remek cselsorozata után szerezhette volna meg a vezetést, de a kapus a helyén volt. A 15. percben aztán a lengyelek kerültek előnybe: egy középre lőtt korongra Pasiut érkezett, de lövése a kapuvasról kivágódott, ám a leggyorsabban Dziubinski eszmélt, és bekotorta a hálóba.

A harmad végén Stipsicz Bence szúrt bele veszélyesen egy lövésbe, de a lengyel Odrobny ismét jól védett, majd a másik oldalon a kapuvas mentette meg a magyarokat az újabb góltól.

Második harmad

A második harmadot egy átnyúló kiállítás miatt emberelőnyben kezdték a magyarok, ám akkor tudtak egyenlíteni, amikor az ellenfél kiegészült: a 22. percben Andrew Sarauer passzát Jesse Dudas lőtte be a felső sarokba. A magyar öröm 50 másodpercig tartott, ugyanis Szczechura ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. A 26. percben Szabó Dániel, majd Wehrs kapott két percet, a lengyelek 10 másodpercig kettős előnyben is támadhattak, de ezt a periódust sikerült átvenni.

A harmad felénél nagy rohamokba kezdett a magyar együttes, Sarauer, Stipsicz, Erdély Csanád és Benk András is helyzetbe került, de nem sikerült egyenlíteni. A hazai csapat Nagy Krisztián kiállítása fékezte le, és nem sokkal a két perc letelte előtt a lengyelek újabb gólt szereztek: egy kapu előtti kavarodásban Chmielewski lőtte be a kipattanót Rajna kapujába.

A 38. percben a magyarok is előnybe kerültek, és bár hiába járatták szépen körbe a korongot, nem tudtak túljárni a lengyelek eszén.

Harmadik harmad

Az utolsó harmad sem úgy indult, ahogy szerettük volna: a 42. percben Kolusz növelte a különbséget, miután remekül érkezett egy kipattanóra. Ezt követően is támadásban maradtaka lengyelek, a mieinknek csak szórványosan voltak lehetőségeik, ezeket Vas János, Erdély Csanád, majd Dansereau puskázta el.

Az 52. percben Bartalis kapott kiállítást, és a két perc alatt a lengyelek körbelőtték Rajna kapuját, de újabb gólt nem született. Ahogy a vendégek kiállítása alatt sem.

Már ekkor is érződött a feszültség, Sebők és Pasiut akaszkodott össze, de még nagyobb bunyó alakult ki az 57. percben a lengyel kapus előtt. Nehezen sikerült szétválasztani a feleket, végül Nagy és Cichy ült a büntetőpadra.

A hátralévő percekben a magyarok már nem tudtak szépíteni, a vendégek pedig őrizték vezetésüket. A lengyel csapat 4-1-es győzelemmel vágott vissza a szeptemberi vereségért.

A másik pénteki találkozón Japán 2-1-re verte az olasz együttest.

A magyar válogatott szombaton este az olaszok ellen javíthat.

(Fotó: MJSZ/Mudra László)