Kezdődik a MOL Liga döntője

2015.03.04. 10:35 |

Március 8-án, vasárnap kezdődik Miskolcon. Az alapszakasz győztes borsodiak kiütéssel győztek az elődöntőben a tavalyi ezüstérmes Brassó ellen, most pedig pályaelőnnyel vághatnak neki a döntő sorozatnak. Az ellenfél nem más, mint a címvédő HC Nové Zámky, aki a Dunaújvárosi Acélbikákat győzte le az elődöntőben. Mivel az Országos Bajnokság első osztályának mezőnye megegyezik a MOL Liga magyarországi indulóival, a DAB.Docler kiesésével eldőlt, Miskolc megszerezte 37 éves fennállásának első bajnoki címét.

Egyelőre nem vált be a Jegesmedvék idei utolsó igazolása, a kanadai származású csatár Conor O’Donnell a négy elődöntő mérkőzésen nem szerzett pontot, sőt, jelenleg -2-es mutatóval áll. A felvidékiek játékoskeretében is van miről beszélni, hiszen a szezon első felében pont per meccs átlagig jutó Peter Polcik az október végi edzőváltást követően nem lépett jégre. Kihagyását nem indokolta sérülés, éppen a sípályáról tért vissza az elődöntő ötödik meccse előtti edzésre, majd másnap a harmadik sorban játszott a továbbjutásról döntő mérkőzésen. Érsekújvárnál emellett Tomas Chrenko játéka kérdéses, akinek a DAB légiósával, Nathan Martine-nal való találkozásánál sérült meg a keze és emiatt a legutóbbi két mérkőzést ki kellett hagynia. Míg Miskolcon majdnem bizonyos, hogy a két stabil kapus közül Bálizs Bence védhet a döntőben, a szlovák csapatnál felmerül a kérdés, hogy a szezon közben játékosból vezetőedzővé avanzsált Lubomir Hurtaj kinek szavaz bizamat. A Dunaújváros elleni sorozatot Cikánek kezdte a kapuban, a negyedik találkozón viszont Krajcovic váltotta őt, aki végül gól nélkül zárt, csapata pedig értékes győzelmet szerzett hosszabbításban, majd az ötödik, döntőbe jutást érő meccsen 44 védéssel járult hozzá a szlovák együttes győzelméhez.

A döntő menetrendje:

1. mérkőzés: 2015.03.08, vasárnap 18:00 Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky

2. mérkőzés: 2015.03.11, szerda 18:00 Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky

3. mérkőzés: 2015.03.13, péntek 17:30 HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék

4. mérkőzés: 2015.03.14, szombat 18:00 HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék

5. mérkőzés: 2015.03.16, hétfő 17:30 Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky (ha kell)

6. mérkőzés: 2015.03.18, szerda 17:45 HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék (ha kell)

7. mérkőzés: 2015.03.20, péntek 17:45 Miskolci Jegesmedvék - HC Nové Zámky (ha kell)