Kétszer több gólt lőtt ellenfelénél a Dunarea Galati

2016.10.18. 19:21 |
A MOL Liga keddi meccsnapján egyetlen találkozóra került sor, a Galac és a Csíkszereda közötti párharcban viszont két meccsre való gól esett. A ligaújonc a harmadik harmadban biztosította be a győzelmét, hogy otthon tartsa a különösen fontos pontokat.

CSM Dunarea Galati - SC Csíkszereda 8-4 (3-1, 2-2, 3-1)

Antal Zsombor révén 51 másodperc után 0-1 volt az állás az alsóházi rangadón. A házigazdák ettől nem roppantak meg, hárommal feleltek még ebben a periódusban. Minden műfajból eredményesek voltak, előny, hátrány, öt az öt elleni játék. 3-1 után három alkalommal is feljött egy gólra a Sportklub, de a Galac mindannyiszor újítani és újabb gólt lőni volt képes. Az ilyesmi jelzi egy csapat mentális és fizikai fölényét, és ez a sejtés ezúttal is bizonyítást nyert. Amikor a 45. percben a szeredaiak 5-4-re felzárkóztak, megindíthatták volna az utolsó rohamot az ötödik gólért. Ehelyett összeszedtek egy 5+20-at, amit a Galac alaposan megbüntetett, három góllal. Így a vége csúfos lett, 8-4.

A Dunarea idei gólvágója, Bushbacher ezúttal néma maradt, Róbert Krajci vette át a gólgyártás szerepét. A szlovák csatár négyszer talált Onodi Ottó kapujába.

A Galac ezzel a győzelemmel először került rájátszást érő helyre, igaz, csak egy ponttal előzte meg a nála négy meccsel kevesebbet játszót Debrecent.