Kétszer is hátrányból felállva nyert a BJAHC

2024.01.09. 21:09 |

A káposztásmegyeri csapatot ezúttal Ritter Zalán vezette egy gólpasszal és egy szólógóllal.

A kapukban Farkas Roland és Kovács Dávid kezdtek. Lassabb tempóban indítottak a csapatok, az első komolyabb lehetőségre az 5. percig kellett várni. Ekkor Schlekmann tette középre Vorobjovnak a korongot, akinek közeli lövését védte Kovács. A 12. percben Mozer passzából Varga korcsolyázott ziccerig, Kovács tolta oldalra próbálkozását. Később Pinczés kente fel Galohát veszélyesen a palánkra, Mozer azonnal oda ugrott és egy kisebb bunyó alakult ki. A két főszereplő megkapta a büntetést, egyenlő létszámban folyt tovább a játék. A 15. percben első igazi helyzetükből megszerezték a vezetést az Acélbikák: kényes helyzetben veszített korongot a hazai védelem, kettő az egyben fordulva Savolainen passzolt a másik oldalon érkező Nemes Benjáminnak, ő pedig egyből kapuba vágott (0-1). Dostálek révén akár meg is duplázhatta volna előnyét a DAB, Farkas hárított lepkéssel. Vendég vezetéssel fordultak a csapatok.

A második harmad BJAHC-előnnyel indult, Lorraine szabálytalanságának következtében – komoly veszély nem alakult ki. A 26. percben Blomberg kapott büntetést. Mindössze négy másodperc volt már csak hátra az öt a négyes szituációból, amikor Ritter tanárian tette át a korongot Galohához, aki kapásból húzott hálóba (1-1). A 30. percben Keresztes szórakozott saját kapuja mögött, az elcsent korongot pedig Dostálek lőtte kapuba (1-2). Másodpercekkel később egy Farkasról levágódó korongra Hadzinikolic csapott le, de a fiatal magyar kapus útját állta. A budapesti székhelyű csapat Schlekmann két megpattanó lövésével veszélyeztetett, a gól viszont nem jött össze. Nem úgy Ritter Zalánnak a 34. percben: a 23 esztendős csatár csodálatos szóló végén lapos lövéssel verte Kovácsot – újra felállt a BJAHC (2-2). Sőt, a 38. percben, először a mérkőzésen megszerezte a vezetést a hazai gárda: Mozer találta meg teljesen üresen a jobb oldalon Szabó Bencét, aki habozás nélkül bombázott Kovács ketrecébe (3-2). A játékrész végén Nagy a vasat találta el, így 4 góllal és BJAHC-vezetéssel zárult a második harmad.

A 43. percben Karppinen tüzelt Keresztes passzából, Kovács szépen fogta a kísérletet. Akadtak vendég próbálkozások, Somogyihoz is felírhattunk egy lövést, de nem dolgoztatták meg igazán Farkast. A 49. percben azonban Tóth Gergelyt látták szabálytalannak a játékvezetők. Lehetőség nyílt az Acélbikák előtt, amit nem tudtak kihasználni. Később Sillanpää keveredett nagyobb helyzetbe, azonban fennakadt Farkason. Az 56. percben nagy lépést tett a mérkőzés lezárása felé a BJAHC: Vorobjov életerős lövése levágódott Kovácsról, majd a kipattanóra Tóth Gergely érkezett a leggyorsabban (4-2). Niko Eronen mester kikérte idejét, Kovács is lejött. Vorobjov egy korongszerzés után nagy lövéssel Mozert találta el, de gyorsan felpattant az orosz légiós. Harminckét másodperccel a vége előtt Szalma Zsolt közei lövése talált utat Farkas kapujába – még volt miért játszani (4-3). Gól viszont mér nem esett, hiába Dostálek lehetősége, maradt a 4-3. A BJAHC újra üldözőbe vette az éllovas Ferencvárost, és majd január 12-én a FEHA19 csapatával játszik, hazai jégen. A DAB sorozatban hatodik vereségét szenvedte el, és szintén január 12-én a DTVK-t fogadja.

BJAHC–Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-1, 3-1, 1-1)

Niko Eronen vezetőedző, DAB:

„Érdekes helyzetben vagyunk. Mostanában hiányoztak az érzelmek a játékunkból, nem mutattuk meg, hogy nyerni szeretnénk. Ma ezt tűztük ki célul, hogy lássunk érzelmeket a csapat részéről. Úgy érzem, a győzelemért hajtottunk és többet érdemeltünk volna. Az emberelőnyök megítélése nem volt igazságos. Kereshetnénk még kifogásokat, de kétszer is vezettünk, kezelhetnénk jobban ezeket a szituációkat. Remélem, hogy a következő mérkőzéseken fenn tudjuk tartani a ma mutatott játékot és jó eredményeket érünk el.”

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

„A legfontosabb az, hogy nyertünk és szereztünk három pontot. Ezen kívül sok hibánk van, mentális gyengeségeink, amiken dolgozni kell. Nem úgy mentünk ma, ahogyan elvárják tőlünk, amiért a hibás én vagyok, mert a tegnapi szünnapot eltöröltem, és a srácok ahelyett, hogy pihentek volna, vagy a családjukkal lettek volna, dolgoztak. Megvolt az oka, hogy miért tettem. Egy üzenet volt, hogy jobbak legyenek, fejlődjenek. A frissesség emiatt ma hiányzott. Gyengék vagyunk, főleg mentálisan, nincs kifogás, fejlődni kell mindennap. Oda-vissza játék volt ma is, lezárhattuk volna megint hamarabb a meccset, de ezt nem tettük meg. A DAB végigdolgozta a 60 percet, örülök a három pontnak, tanulhatunk a mai meccsből, remélem pénteken sokkal jobbak leszünk. Nem játszunk jól, sok hibánk van, de mégis gyűjtögetjük a pontokat és a második helyen vagyunk, valamit nyilván jól csinálunk. Valamit viszont rosszul. Ezek kiütköznek, ami jó dolog, mert így van lehetőséged a folyamatos javításra.”