Kétgólos hátrányból fordítva negyeddöntős a DAB!

2023.02.13. 20:52 |

Hiába vezetett 2-0-ra is az Újpest, az utolsó harmadban megfordították a mérkőzést az Acélbikák, így a Dunaújváros kvalifikálta magát a negyeddöntőbe.

A vasárnapi összecsapáshoz képest Niko Eronen Tamást választotta Lammi bekkpárjaként a negyedik sorba, így Strenk léphetett előre centerezni Marosi és Szabó közé. Pinczés Olivér ezúttal kimaradt a keretből. Virág Csaba Tornyait jelölte ki Kiss Dániel párjának, ezáltal Kiss Philip hátrébb került Pokornyi mellé. Balázsi most nem húzott szerelést. Järvinen és Rajna kezdett a vasak között.

Rögtön az elején konstatálhattuk: rendezték soraikat a vendégek, az első tíz percben rendkívül jól pörögtek az újpesti lábak, Järvinennek többször védenie kellett. A harmad derekán Varga tornáztatta meg Rajnát, a gól elmaradt. A folytatásban Benk talált be kis híján kétszer is, egyszer a vasnak kellett kisegítenie a DAB hálóőrét. Tovább szorongattak a budapestiek, a végén mégis Németh lőtt bele a blokkba, ezért Dézsi léphetett ki szólóban, az UTE kapusa ziccert hárított. Ha a jégkorong pontozásos sportág lenne, akkor ezt a játékrészt Virág Csaba együttese nyerte volna.

A fordulást követően remek mérkőzés vette kezdetét, Valtoláék kevergettek az újpesti ketrec előtt, de Németh Attila középtávolija révén a lilák szerezték meg a vezetést a 23. minutumban (0-1). Lendületben maradtak Nemesék, alig több mint kettő perccel később Pokornyi szúrta rá távolról, Järvinenről Benk elé csorgott a korong, a kiválóan helyezkedő támadó pedig a gólvonalon túlra húzta a játékszert (0-2). Az etap közepén Varga támadókat megszégyenítő módon cselezgetett, majd hozta helyzetbe Embrichet, néhány centi azonban hibádzott. A harmad hátralevő részében felszívták magukat az Acélbikák, több nagy helyzetet is kialakítottak Somogyiék, aminek jutalma egy büntető lett: a rávezetést Embrich magabiztosan értékesítette (1-2). A végén Dézsi kiállítását követően az UTE speciális egysége nagyon közel járt a harmadik találathoz, Järvinen óriásiakat mentett.

A záró felvonásban a dunaújvárosiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, ez végül a 46. percben eredményre is vezetett. Somogyi, Dézsi, majd újra Somogyi utat járt be a korong, a figura a DAB rutinos támadójára jött ki, aki a hálóba pöckölte a pakkot (2-2). Lélektani előnybe kerültek a hazaiak, Embrich, Ödman és Valtola lekövethetetlen háromszögelését követően a kapu előtt üresen ólálkodó finn elé került a játékszer, aki nem hibázott közelről (3-2). Néhány minutummal később, amikor már Järvinenen is túljutott a korong, s félig-meddig már a vendégek is gólt kiáltottak, Léránt bravúros mentésének köszönhetően őrizte meg előnyét a Dunaújváros. A záró dudaszó előtt alig kevesebb mint másfél perccel hiába ment le Rajna, az eredmény már nem változott, így nem kerül sor ötödik mérkőzésre: negyeddöntős a DAB, míg az Újpest minden szempontból csalódást keltő bajnoki szezonja eddig tartott.