Képességfejlesztő edzésekkel folytatták a női U16-osok

2024.10.20. 21:00 |

Pillók Martin szövetségi edző összességében elégedett volt a két nap alatt látottakkal.

A héten újabb összetartással folytatta a munkát a női U16-os keret, a középpontban továbbra is az egyéni képességfejlesztés állt.

„Elégedett vagyok a két nappal. Az első nap megleptek a lányok, hogy ennyire jól dolgoztak. A második nap már több kihívással szembesültünk, de összességében ők is szépen dolgoztak. Mindenkinek az eszébe kell vésnie, hogy ez egy válogatott program, ahol mindig a maximumot kell nyújtani, nem a kifogásokat keresni, hanem megragadni a lehetőséget. Januárig az egyéni képességfejlesztést helyezzük előtérbe, korcsolyázás, korongkezelés, lövések, időzítés, passzolás, hirtelen irányváltoztatások. A feladatokat néha megváltoztatjuk, a képességekhez mérten, de a fókuszpont ugyanaz. Megnéztünk mindenkit, aki szóba jöhetett ebben a korosztályban. Decemberben és januárban már kisebb kerettel folytatjuk a munkát, és így alakul ki egy 30-35 fős keret, amelynek a tagjai majd az Európa Kupában a bő keretet alkothatják” – mondta Pillók Martin szövetségi edző.

Az 1. napra behívott keret:

Kapusok: Illés Vivien (Ajkai Óriások), Csordás Csenge (KASI), Majoros Emma (Sportországi Cápák), Matusek Maja (FTC-Telekom), Schober Eszter (HKB)

Hátvédek: Becze Anna (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Balogh Viktória (Veszprémi Jéglovagok), Domokos Hanna (Vasas), Farkas Valéria (Vasas), Görbe Liza (Lehel), Győri Natasa Mária (DHK), Gyula Rebeka (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Haraszt Lorina (IOGJA), Hidvégi Hanna (DHK), Korpa Noémi Csilla (Rampage), Kovács Nóra (HKB)

Csatárok: Bán Zsuzsanna (HKB), Bereczki Dóra (DEAC), Csuha Janka (HKB), Dunai Fanni (IOGJA), Kerkovits Réka (BJA), Kosztya Laura (FTC-Telekom), Magyar Diána (HKB), Máhr Dóra (UTE), Mazzag Sarolta Anna (Szombathelyi Pingvinek), Pászti Amira (FTC-Telekom), Salamon Bodza (DEAC), Tamás Helga (Vasas), Temesi Blanka (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Tóth Hanga (OHA), Valentinyi Zsófia (HKB), Varga Lotti (OHA), Vass Szonja (HKB), Wengrin Veronika (FTC-Telekom), Zsobrák Hanna (Veszprémi Jéglovagok)

A 2. napra behívott keret:

Kapusok:Batari-Szepesi Lotti (OHA), Boda Zselyke Kinga (Veszprémi Jéglovagok), Phillipson Elza Noémi (HKB), Schober Eszter (HKB), Schramek Gabriella (Sportországi Cápák), Várszegi Zorka (Veszprémi Jéglovagok)

Hátvédek: Borda Csenge Ágnes (Szekszárdi Jégmadarak), Debreczeni Laura (Veszprémi Jéglovagok), Fekete Anna (OHA), Galambos Fruzsina (Tatabányai Polipok), Galváczki Gréta Fatime (Hatvani Gigászok), Hadházi Bodza (Sportországi Cápák), Herczeg Zoé Judit (Ilves, finn), Kalmár Boglárka (KSI / Lizards), Korpa Noémi Csilla (Rampage), Láday Anna (Győr), Mezei Laura (KSI), Németh-Mong Fruzsina (DVTK Jegesmedvék JSE), Retz Enikő (Veszprémi Jéglovagok), Szajbert Janka Róza (Sportországi Cápák), Toperczer Laura (KSI), Tőkési Júlia (Angels)

Csatárok: Borsos Lili (HKB), Csehi Réka (Győri ETO HC), Dely Hanga (FTC-Telekom), Erős Mária (Sportországi Cápák), Hajnal Csillag (HKB), Kerék Zita (Vasas), Kondor Kata (Rampage),  Kurunczi Júlia (VSD), Lévai Fruzsina (Lehel), Mártha Gyöngyvér (OHA), Pap Fruzsina (KSI), Patay Sára (Szarvas), Sári Jázmin (DHC Ice Cats Linz, osztrák), Sárvári Noémi (Szigeti Bikák), Szabó Bíborka (Goodwill Pharma Szeged)

A stáb

Pillók Martin szövetségi edző, Kiss Andrea edző, Kiss-Simon Franciska edző, Zaka Norbert kapusedző, Kozák Attila erőnléti edző, Zámola Viktória rehabilitációs edző, Marosi Máté felszerelés-menedzser, Szilágyi Lili csapatvezető, Jasó Judit szakági vezető