Juniorválogatott: győzelem az olaszok ellen

2021.12.08. 19:15 |

Horváth András csapata a vb-felkészülés jegyében találkozott az olaszokkal a Tüskecsarnokban.

A vasárnap Dániában kezdődő világbajnokságra hétfőn kezdte el a közvetlen felkészülést Horváth András csapata, amely az első két napon 150 perces jeges edzéssel, egyéni beszélgetésekkel és csapatépítő foglalkozásokkal „indított”.

Kedden délelőtt például az olimpiai bajnok vízilabdázó, Székely Bulcsú volt a válogatott vendége egy motivációs beszélgetésre. A hétfői után a szerda reggeli Covid-tesztek is negatívak lettek a stáb és a fiúk nagy örömére, így egyelőre minden a tervek szerint alakul.

Szerda délelőtt sajtónyilvános edzésen mozgott egy jót a válogatott, majd néhányan eleget tettek az újságírók kéréseinek és kérdéseinek, elvégre az interjúadásba is bele kell szokni.

A divízió 2/A-csoportban szereplő olaszokat jól ismeri a juniorválogatott, hiszen novemberben találkozott vele, akkor Egnában szétlövéssel sikerült őket 4-3-ra legyőzni.

A stáb a bő keret minden tagjának lehetőséget biztosít a héten, ezt tükrözte vissza a kispadon Diego Scandellát másodedzőként foglalkoztató olaszok elleni szerdai összeállítás is, a legutóbbi túrá(ko)n szereplő játékosok közül ezúttal többen is kimaradtak a keretből.

Monostori Tamás kezdett a kapuban, ő és a válogatott is jól állt bele a mérkőzésbe, lényegében az első pillanattól fogva jóval többet birtokolta a korongot, és sikerült rögvest kihasználni az első emberelőnyt is, Csiszer Ádám fejezte be az akciót Horváth Bence és Banga Nándor passzából. Gyorsan növelhettük volna az előnyt, hiszen a harmad derekán kétszer is létszámelőnyben voltunk, de a helyzetek kimaradtak.

Alapvetően a magyar válogatott akarata érvényesült, hasonlóan a második harmadhoz is, de az olaszok is meg-megindultak, Monostori Tamás kapujára pedig nagyjából ugyanannyi lövés érkezett, mint Rudy Rigoni kapujára. Hajtottak, ütköztek a magyar juniorok – mindenki érthetően szeretne az utazókeretbe kerülni.

A harmadik harmadban kellett még rátenni egy lapáttal, Fekete Alex meg is kínálta az olaszok 1-esét, majd Tóth Tamás előtt adódott lehetőség. Végül aztán egy lendületből elindított Barna Dávid-lövés talált utat a kapuban.

A harmad 5. percében Zanetti indult meg, tiszta gólhelyzetben szabálytalankodtunk vele, jöhetett a büntetőlövés, amit a sértett értékesített, 2-1.

Ez mindig veszélyes eredmény, bármilyen sportágról is van szó, így még inkább nyitott lett a meccs, és ezt a szituációt sem árt szokni a vb előtt. Sok minden eldől ezekben a játékhelyzetekben, ki hogyan reagál, hogy fárad el, húz-e váratlant.

Végül maradt az állás, 2-1-re nyert a magyar juniorválogatott, folytatás csütörtökön Ukrajna ellen.

A legjobb magyar játékosnak járó díjat (melyet Vas Márton adott át) Balázsi Márton kapta, az olaszoknál Marco Zanettit díjazták.

Horváth András szövetségi kapitány:

„Olyan szempontból elégedett vagyok, hogy a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, illetve volt egy-két elem, amit szerettünk volna jól csinálni, és sok jó dolgot láttunk. Nem tudom azt mondani, hogy nem hibáztunk, de harmadról harmadra javultunk abban. A támadóharmadban ugyanakkor mindenképpen hatékonyabbnak kell lenni, de ugye ebben van még potenciál, ma nem feltétlenül használtunk ki mindent. Elégedett vagyok, örülünk, hogy sikerült nyerni, és ha lehet ilyet mondani, annak is örültem, hogy az olaszok visszajöttek egy gólra, így nyomás alatt láttuk az utolsó tíz percben a srácokat, figyelhettük, ki hogyan reagál a helyzetre. Az ukránok ellen azt várom, hogy a támadópotenciál hatékonyabb legyen, erre van lehetőségünk, szeretném, ha ez meg is mutatkozna. Szeretném azt is, hogy azok az elemek, amiket próbálunk rögzíteni, működjenek. Kiegyensúlyozottabb koncentrációt szeretnénk. Nyilván hullámzik a játék, de nem mindegy, mekkorák ezek a dombok és völgyek – ma viszonylag nagyok voltak, szeretném, ha ezek a hullámok kisimulnának.”

Felkészülési mérkőzés:

Magyarország U20–Olaszország U20 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

Magyarország U20: Monostori
Ortenszky, Horváth D. – Hadobás, Illés – Deák, Gruff – Farkas O., Balázsi M.
Keresztes, Fekete A., Ambrus Cs. – Csiszer 1, Horváth B. (1), Tóth T. – Banga (1), Antal, Mihalik – Barna 1, Károly R., Ádám
Szövetségi kapitány: Horváth András

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 29:31 (10:12, 12:11, 7:8)

U20-as válogatott, összetartás (december 6-10.):

2021. december 6., hétfő: Találkozás a Tüskecsarnokban
2021. december 8., szerda, 16:30: Magyarország U20–Olaszország U20 felkészülési mérkőzés 2-1
2021. december 9., csütörtök, 13:00: Magyarország U20–Ukrajna U20 felkészülési mérkőzés
2021. december 10., péntek: Utazás Dániába, a világbajnokságra.

U20-as világbajnokság (Horsholm, 2021. december 12-18.):

Az ellenfelek: Kazahsztán, Lettország, Fehéroroszország, Norvégia, Dánia