2013.03.20. 00:23 |
A döntő harmadik mérkőzését a Fehérvár nyerte, így 2-1-re vezet.

ifj Ocskay Gábor JA - UTE-Vasas
2:1 (0:0, 2:0, 0:1) - 2:1

Székesfehérváron került megrendezésre a junior döntő harmadik meccse, hazai pályán pedig ismét győzelemmel zárt az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia. Az első harmad 10. percéig kiegyenlített volt a küzdelem, majd ezután a vendégek többször is beszorultak a védekező harmadukba, gól viszont nem esett.

A második harmadban a hazaiak domináltak. A 26. percben Pillók Martin szerzett korongot a támadó harmadban, majd takarásból lőtt, amit Pleszkán nem tudott hárítani. Öt perccel később, immár emberelőnyben Varga Arnold lőhetett a kékről, Tóth Gergő pedig a levegőből csapta le a korongot, ami a vendégek hálójában landolt.

A befejező játékrészre új erőre kapott a lila-fehér gárda, és támadásokkal rohamozták Rajna kapuját. Az 50. percre meg is lett az eredménye, emberelőnyben Vecaj Dominik lövésébe ért bele Reiter Richárd, és Rajna már nem tudta lekövetni a korong útját. Három perc múlva kettős emberelőnyben játszhatott az UTE-Vasas csapata, ám ezt nem sikerült kihasználniuk, majd fél perccel a vége előtt a kapus helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, de gólt már nem tudtak ütni.

A junior döntő jelenlegi állása: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia – UTE-Vasas 2-1 (1-0 hu., 1-3, 2-1)