Jön a női U18 Négy Nemzet Torna

2016.10.03. 18:07 |

Holnap kezdődik a női U18-as válogatott Négy Nemzet Tornája a káposztásmegyeri Jégpalotában.

Három nap edzőtáborozás után kihirdette az Egyesült Királyság, Spanyolország és Lengyelország korosztályos leányválogatottja ellen jégre lépő játékoskeretét Buzás Norbert szövetségi kapitány és szakmai stábja.

Ez az első felkészülési tornája az U18-as válogatottnak, ami az olimpiai selejtezőtorna miatt a tervezettnél korábban kerül megrendezésre.

Különböző klubelfoglaltságok miatt kis létszámban kezdte meg a felkészülést a válogatott szombaton és hétfőn állt össze teljesen a bő keret. Hétfőn délután alakult ki a tornán résztvevő végleges játékoskeret, amiben – az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan – négy fiatal, U15-ös korú játékos is helyet kapott.

„A tornán a spanyol a brit és a lengyel válogatottal fogunk játszani és jó alaklom lesz arra, hogy elkezdjük a csapat játékát összerakni, a játékosokat éles helyzetben jobban megismerni” – nyilatkozta Buzás Norbert szövetségi kapitány a jegkorongszovetseg.hu-nak.

„Az ellenfelek játékereje nem ismert, mert a női hokiban korosztályról-korosztályra hatalmas változásokon mehetnek keresztül a csapatok néhány, esetleg fiúk közt játszó lány megjelenésével.”

„Mindhárom mérkőzésen nagy küzdelmet várok és a cél, hogy mindig egy kicsivel többet lássunk azokból az elemekből, amiket eddig a rövid idő alatt gyakoroltunk. A hosszabb távú cél természetesen az, hogy a budapesti világbajnokságra a csapat a lehető legjobban felkészülve érkezzen. Ennek a felkészülésnek az első állomása ez a torna.”

A JÁTÉKOSKERET

NÉV