Jókai-Szilágyi Zsófia Champions Cup-győztes

2018.10.01. 11:45 |

Az EWHL-ben a KMH Budapest magabiztosan nyert a Budapest Select ellen. Elrajtolt a DEBL is, egy győzelem és egy vereség a magyar mérleg. Jókai-Szilágyi Zsófia csapata, a svéd Lulea nyerte a Champions Cupot. Összefoglaló a női hoki elmúlt hetének eseményeiből.

EWHL

Magyar rangadót rendeztek vasárnap a Tüskecsarnokban, és a KMH Budapest esélyeshez méltóan legyőzte a Budapest Select U25-öt, vagyis az FTC és a MAC Marilyn közös csapatát. A KMH-nak egy perc sem kellett a vezetés megszerzéséhez, Gasparics Fanni volt eredményes, majd Németh Bernadett és Rónai Alexandra is betalált. A vendégek a 15. percben szépítettek Seregély Míra góljával, de még a szünet előtt Huszák Alexandra visszaállította a háromgólos különbséget.

A második harmad Pintér Hanna góljával indult, így ismét közelebb zárkózott a Select, de erre háromszor válaszolt a KMH, Stacey Scott, Szamosfalvi Petra és Gasparics Fanni révén. Az utolsó harmadban is folytatódott a hazaiak fölénye, Horváth Tifani is eredményes volt, majd Dabasi Réka is feliratkozott a gólszerzők közé. Pintér Hanna megszerezte második találatát, de az utolsó tíz percben még kettőt hozzátett a KHM, Amie Varano szóló után, Sarah Knee távolról vette be a kaput.

A KMH szombaton az Olimpija Ljubljana ellen folytatja, majd a Budapest Select vasárnap játszik a szlovén együttessel itthon.

Bemutatkozott Tóth Enikő, valamint Fodor Zoltán vezetőedző csapata, a Lakers Kärnten is a sorozatban. Kétszer kikaptak a kazah Almatitól (5-0, 2-0), majd 6-2-re legyőzték a Neuberget – a sikerből a magyar játékos egy góllal és egy assziszttal vette ki a részét.

DEBL

Elrajtolt az osztrák központú liga is, amelyben idén három magyar csapat érdekelt. Az FTC-Telekom az SPG Caps Flyers/Highlanders ellen kezdett, és magabiztos, 8-0-s győzelmet aratott. Kiss Andrea, Pintér Hanna és Pavuk Petra is duplázott, rajtuk kívül Józsa Orsolya és Söléd Orsolya volt eredményes.

A MAC Marilyn nem járt sikerrel, 3-1-re kikapott Villach-ban a Gipsy Girls együttesétől. A hazaiak vezettek, de Imets Mercédesz egyenlíteni tudott, ám ezt követően még kétszer betalált a Villach. A MAC Marilyn a következő fordulóban, szombaton este a KHL Gric Zagreb / HK Siscia csapatát fogadja, majd egy nappal később a KMH Budapest II is megmérkőzik a horvát gárdával.

U25-ös bajnokság

Három találkozót rendeztek az elmúlt hétvégén. A legszorosabb az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és az Óbuda Hockey Academy meccse volt. A 29. percben még 2-2 volt az állás, de a vendégek elléptek, és 5-3-ra győztek. Péter Csilla és Farsang Noémi is 2-2 gólt szerzett. Az Angels NJSE 12-0-ra verte a DVTK-t, Tóth Boglárka mesterhármast ért el. Eggyel kevesebb gólt szerzett A KMH a Hatvan vendégeként, a 11-1-es sikerből Molnár Mónika négy találattal vette ki a részét.

Légiósok

Jókai-Szilágyi Zsófia csapata, a Lulea HF a héten nem szerepelt a svéd bajnokságban, ugyanis nagyobb feladat várt rá. Első alkalommal rendezték meg a Champions Cupot, amelyen a svéd bajnok és az észak-amerikai liga győztese, ezúttal a Metropolitan Riveters találkozott. A New Jersey-ben, a Princeton egyetem csarnokában játszott fináléban a svéd együttes 4-2-re diadalmaskodott.

A svéd ligában Pintér Lili csapata, az SDE 4-3-ra verte a Göteborgot, a magyar játékos gólpasszt is adott. Egy nappal később azonban 8-2-re kikaptak a Djurgardentől. Az SDE az utolsó előtti helyen áll.