Jövőre a Divízió I-ben folytatják a lányok

2014.03.30. 09:22 |

Nem sikerült az újabb csoda, kiesett a magyar válogatott az A-csoportból. Szomorkodásra azonban nincs okunk, a lányok nagyot küzdöttek, többen közülük pedig a felnőtt női világbajnokságon még bizonyíthatnak.

Japán ellen a második kiesés elleni mérkőzést is elveszítették a lányok, az első két harmadban nem volt sok különbség a csapatok között, ám a gól csak a japánoknak jött össze. A végére pedig kicsit szétesett a csapat, a japánok pedig találtak még gólokat. A 6-0-s végeredmény nem tükrözi a két nemzet közötti különbséget, ám sajnos azt jelentette, hogy Magyarország jövőre már nem az A-csoportban mérettetheti meg magát.

Gömöri Csaba és stábja ezzel egy ötéves női program végére ért, amely a mostani kieséstől függetlenül kétségtelenül nagyon sikeres volt. A jövőről, az új csapat építéséről még nem tudunk semmit, a stáb egyelőre a közeljövővel van elfoglalva. Ugyanis hamarosan kezdődik a felnőtt női világbajnokság, amelyben rengeteg U18-as lány is helyet kap majd. Lesz tehát még alkalom ezeknek a csajoknak szurkolni ebben a szezonban, amire minden kedves szurkolót biztatunk is.

Mestermérleg:

Gömöri Csaba (Magyarország, szövetségi edző): ”Azt gondolom, hogy az eredmény aránya nem tükrözi a két csapat közti különbséget, ez fáj. Nehéz egy 6-0-s vereség után arról beszélni, hogy mégis mi volt a pozitív. De azt mindenképp el kell mondjam, hogy a lányok a mai nap folyamán is küzdelemből jelesre vizsgáztak. (…)Azt gondolom, a világbajnokságot összességében kell értékelni, és természetesen ki kell mondani, a kiesés fáj, a kiesés ténye kudarc. Viszont egy ilyen világesemény befejezésekor összességében kell nézni az elmúlt egy hetet. Ha ezt nézzük, akkor rengeteg apróbb siker is volt ezen a világbajnokságon és ezen a héten. Az elsődleges, hogy Magyarországra tudtuk hozni a magyar lányok eredményei révén a nagy hokinemzeteket, a világ legjobb hét csapatát. Soha nem volt A csoportos világbajnokság Magyarországon, és az, hogy most itt lehettek a világ nagy hokihatalmai, ezt a lányok érték el az elmúlt évek során. Ugyanilyen sikernek könyvelem el, hogy hosszú idő után a magyar női jégkorongsport fantasztikus közönséget vonzott a lelátókra. Hatalmas élmény volt napról napra több mint ezer néző előtt játszani. Külön köszönet érte és az egyik legnagyobb szomorúságom, hogy a végén ők nem örülhettek annyira, amennyire szerették volna.” (forrás: jkb.hu)

Josifumi Fudzsiszava (Japán, szövetségi edző): ”Nagyon kemény volt ez a világbajnokság, nem volt könnyű dolgunk. A magyarok ellen is két nehéz meccset játszottunk, szerintem mivel hazai pályán voltak, ezért ők voltak előnyben. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól játszottak, felelősséget vállaltak egymásért, és türelmesen játszottak. A meccs után ma megköszöntem nekik, amit tettek, hogy bent maradtak és csapatként küzdöttek. Jövőre talán még nehezebb dolgunk lesz, de most még nem is szeretnénk ezzel foglalkozni, ki kell élvezni azt, hogy most sikert értünk el.” (forrás: jkb.hu)

Fotó: Somogyi Viktor