Jöhet a Csíkszereda és a Brassó

2015.08.06. 16:30 |

Elengedi a HSC Csíkszereda és a Corona Brasov csapatát a magyar-romániai közös bajnokságba a Román Jégkorong Szövetség.

Ülésezett szerdán a Román Jégkorong Szövetség július 16-án megválasztott új elnöksége, és többek között határozott a HSC Csíkszereda és a Corona Brasov kérelméről, hogy a két csapat a 2015–16-os idényben elindulhasson a magyar-román felnőtt nemzetközi ligában és a magyar utánpótlás-bajnokságokban. Az MJSZ ma kapott hivatalos megerősítést, hogy a román elnökség a kérelmet elfogadta, így már csak a programokat kell összehangolni, és az otthon is versenyző csapatok folytathatják részvételüket a felnőtt nemzetközi ligában.

„Nagyszerű hírt kaptunk, aminek természetesen örülünk. Mihai Covaliu elnök úr szóbeli ígéretéhez híven a román szövetség elengedi a csapatokat. A klubokat szeretettel várjuk a közös bajnokságba, a programokat hamarosan egyeztetjük” – mondta Id. Kovács Csaba, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke.

A nemzetközi liga elnöke, Szőke Álmos is üdvözölte a határozatot: „Az elvi döntésnek nagyon örülünk, mostantól csak az a feladat, hogy a programokat összehangoljuk, de ez főként akarat kérdése.”

A nyolcadik évébe lépő nemzetközi bajnokság új szezonja szeptember 11-én kezdődik majd a címvédő DVTK-Jegesmedvék, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Debreceni HK, az Újpest, a Ferencváros, az újonc Fehérvár AV19 és MAC Budapest, valamint a Corona Brasov és a HSC Csíkszereda részvételével.

Fotó: Tamási Zoltán