Noha pár évtizeddel, de akár még csak pár évvel ezelőtt is az „elképzelhetetlen" kategóriába esett, de szombat reggel megvalósult: fiatalok, idősebbek ébredtek azzal Sátoraljaújhelyben, hogy a reggeli után vállukra csapják a korcsolyájukat és elindulnak a város jégpályájára. Mert szombattól immár saját jégpályája van a településnek.
Méghozzá gyönyörű helyen, a hegyek által ölelt területen – igaz, ezt az avatóünnepség résztvevői vagy emlékképeikből tudták, vagy szimplán elhitték: olyan köd ereszkedett le ugyanis a pályára és környékére, hogy az út túloldalán látható pár, emelkedő tendenciát mutató (és még látható) fából lehetett csak arra következtetni, hogy ott bizony hegy magasodik.
Ellenben ahogy oszlott a köd, úgy lehetett egyre több és több érdeklődőt látni – sokan gondolták úgy, hogy részesei szeretnének lenni ennek a nem mindennapi eseménynek.
- Egy olyan elemmel gyarapodik a Zemplén kalandpark, ami igazán a helybelieknek és a helyieknek szól – nyitotta meg a pályát Szamosvölgyi Péter, a település polgármestere. – Bízom benne, hogy nem csak a gyerekek, hanem mi felnőttek is rendszeresen fogunk ide járni korcsolyázni, jégkorongozni. De nem csak sportolni lehet ide eljönni. Itt mindig nyüzsgés, jó hangulat lesz. Vannak reflektorok, este nyolcig nyitva a pálya, szól majd a zene, korosztálytól függően lehet inni egy jó teát vagy forralt bort. Egy találkozási pont lesz ez a hely! Télen az ember hajlamos kicsit begubózni, bezárkózni, de most itt a jégpálya, ahova jó lesz kijönni mozogni vagy éppen beszélgetni a többiekkel!
A pálya tényleg gyönyörű, szép helyen is fekszik, a helyiek pedig csillogó szemekkel nézték és vették birtokukba azonnal, ahogy jégre léphettek. Jó döntést hozott a városvezetés, amikor igennel szavazott a beruházásra. Sátoraljaújhelyben ugyanis a döntéshozók úgy gondolták, nem várnak segítséget innen, nem kalapoznak emitt, hanem önerőből megépítik a sokak régi álmának számító jég-, illetve görkorcsolyapályát. A teljesen saját források felhasználásával készült létesítmény ugyanis a téli időszakban jég-, míg a nyáriban görkocsolyapályaként funkcionál, így tizenkét hónapon keresztül fogadja a sportolni vágyókat.
Így azokat is, akik jégkorongozni szeretnének: ilyen csodás pályával a hátuk mögött (illetve a korcsolyájuk alatt) a Zempléni Hiúzok pár év múlva fontos szereplői lehetnek a magyar hoki vérkeringésének. Eddig ugyanis Tizsajvárosba vagy Miskolcra kellett átjárnia a helyieknek, ha ezt a téli sportot akarták űzni – most már elég lesz a városon belül maradni.
Persze felszerelés nélkül nehéz, de erre sem lesz gondja a fiataloknak. Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára ugyanis tíz teljes felszerelést hozott ajándékba, amelyeket csillogó szemekkel vettek át tőle a fiatalok.
- Nagyon gratulálok a városnak és a városvezetésnek, hogy egy ilyen pályát megvalósított – üdvözölte a beruházást a főtitkár, majd átnyújtotta a szervezet ajándékait. – Ez a felszerelés mindentől megóv benneteket, nem kell aggódni apukának, anyukának, hogy mi lesz veletek, ha hokiztok. Kívánok nektek jó sportolást!
Pignitzky Dorottya, a Sport XXI. programigazgatója a MOB sportágválasztással, táplálkozással és olimpiatörténettel kapcsolatos könyvcsomagját adta át a Kazinczy Ferenc Általános Iskola igazgatójának, Bardi Miklósnak, majd előbb a Miskolci Jegesmedvék U12-es csapata vette birtokba a jeget és mutattak be a fiatalok néhány trükköt egy gyors bemelegítő edzés és egy barátságos mérkőzés során, majd jöhettek a helyiek is: sokan gyorsan korcsolyát húztak és már siklottak is a vadonatúj jégpályán.
Ugyan még estek-keltek jó páran, volt, aki a saját kezével tapogatta végig a palánkot, hogy vajon elég stabil-e statikailag, ám ha a helyiek „belakják” a pályát, rövid időn belül jeges központtá (is) avanzsálhat a város.
És ki tudja: egyszer még egy Miskolci Jegesmedvék – Zempléni Hiúzok jégkorongbajnoki döntőn is tapsolhat a publikum.
Hogy ez jelenleg elképzelhetetlennek tűnik? Jakérem! A jégpálya is az volt még néhány éve…